Bugun...


NOYAN: " SANAYICİLERİN SORUNLARI VAR"
Başkan Erdim Noyan , "Trakya bölgesinde 24 Organize Sanayi bölgesi bulunurken burada 250 bin kişi istihdam ediyor. Sanayicilerin ciddi anlamda sorunları var."

NOYAN: " SANAYICİLERİN SORUNLARI VAR"
+ -

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu üyesi  Trakya Koordinatörü ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Sanayicilerin sorunlarının önemli olduğunu belirterek, “Su  sorunu,  bir parselde  birden  fazla  katılımcının  faaaliyet  gösterememesi, ruhsatsız  kuyular ,  hizmet  destek  alanı  oluşturulması  sorunlarının  çözümü  ile  kredi  vadesinin 10 yıldan   20  yıla  çıkarılmasını  müjdesini  bekliyoruz  dedi.

Noyan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 361 Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Bölge Müdürlerinin online katılımıyla OSB'lerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıya katıldı. Burada söz alan OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan; “ Sanayicilerimiz tesis sigortalarının  bu yıl yaptırdıklarında 01.01.2020 tarihinde  yürürlüğe  giren  yeni  deprem  tarifesinde  İstanbul’un olduğu  hasarın  çok  büyük  olacağı  1.’nci  deprem  bölgesinde  tarife  tablosu  2.12’ den  2.5’ye çıkarılarak   %17.8, 2’nci  bölgede  ise  1.45’dan  2.10’a çıkarılarak   %45, Trakya’nın  bir  çok  kısmını  kapsayan  ve  sanayi  tesislerinin  yoğun  olduğu  3’üncü  bölgede  ise  deprem  rizikosu  0.76’dan  1.9’ya  çıkarılarak  artış %150  olmuştur. Özellikle  sanayicilerimiz  pandeminin  yarattığı  ekonomik  sıkıntılar  ve  bu  yüksek  artış  nedeniyle  sigorta  yaptırmaktan  imtina  etmektedir. 3’üncü  bölgede  yapılan  %150’lik  artışın  daha  makul  bir  orana  çekilmesini  talep   etmektedir ayrıca pandeminin üretim ve istihdama olan olumsuz etkilerinin azaltılması için işletmelere sağlanan kısa çalışma ödeneğinin tekrar konmasın istiyoruz"dedi.

'SORUNLARIMIZ VAR'

Çorlu  TSO  Meclis  Başkanı  Erdim  Noyan; Trakya’ da  ıslahtan  gelen  OSB’lerin  sorunlarından;  su  sorunu,  bir parselde  birden  fazla  katılımcının  faaaliyet  gösterememesi, ruhsatsız  kuyular ,  hizmet  destek  alanı  oluşturulması  sorunlarının  çözümü  ile  kredi  vadesinin 10 yıldan   20  yıla  çıkarılmasını  müjdesini  bekliyoruz"diye konuştu.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI