Bugun...


KURSİYERLER BAYAT EKMEKTEN YEMEK YAPTI
Kursiyerler kurs öğretmenleri eşliğinde bayat ekmekten onlarca tarif geliştirerek yemek yaptılar.

KURSİYERLER BAYAT EKMEKTEN YEMEK YAPTI
+ -

Ekmek israfına dur demek için proje geliştiren Ergene Belediyesi Aşçı Yardımcılığı kursundaki kursiyerler kurs öğretmenleri eşliğinde bayat ekmekten onlarca tarif geliştirerek yemek yaptılar.

Türkiye’de günde 10 milyon, yılda 3,6 milyar ekmek çöpe atılıyor. Ergene Belediyesi aşçı yardımcılığı kursunda ki kursiyerler kurs öğretmenleri Gülbin Pekel eşliğinde Dünya Çevre Koruma Haftasında ekmek israfını önleme projesi geliştirdiler ve bayat ekmekten ekmek köftesi, ekmek tatlısı, ekmek helvası ve lavaş yaptılar. Bayat ekmekten onlarca tarif geliştirerek hem ekonomik hem de israf etmeden lezzetli yemekler hazırlanabilir dediler.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Türk toplumunda çok fazla tüketilen ekmeğin ayrı bir değeri vardır. Toplumun bazı kesimi yiyecek ekmek bulmakta zorlanırken israfın önüne geçilmesinin çok büyük önemi vardır. Bu doğrultuda Ergene Belediyemizin bayanlara ücretsiz olarak açmış olduğu aşçı yardımcılığı kursu tarafından geliştirilen proje kapsamında ekmek israfına dur demek için bayat ekmekten onlarca tarif geliştirerek kursiyerlerimiz birbirinden farklı yemekler yaptılar. Evlerimizde ki bayat ekmekleri nasıl değerlendireceğimizi gösteren bu güzel projede emeklerinden dolayı ben aşçı yardımcılığı kurs öğretmenimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum dedi.

Ekmeğin insanların en temel besin kaynağı olduğunu belirten Başkan Yüksel, “Ne yazık ki Ülkemizde ve Dünya’da en çok israf edilen gıda ürünü ekmektir. Bir tarafta milyarlarca ekmek çöpe atılırken diğer taraftan dünyanın farklı ülkelerinde milyonlarca insan açlıkla savaşıyor. Ergene Belediyesi olarak ekmek israfının önlenmesi ile ilgili çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak herkesin evlerinde tüketebileceği kadar ekmek almaları gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI