Bugun...


KALKAN; ‘’ZİNCİRİN EN YUMUŞAK HALKASI AŞI OLMAYANLAR’'

KALKAN; ‘’ZİNCİRİN EN YUMUŞAK HALKASI AŞI OLMAYANLAR’'
+ -

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Türkiye geneli aşılama oranlarını paylaştığı tabloda mavi iller arasında yer alan Tekirdağ’da vatandaşlar ikinci doz aşıya yoğun ilgi gösterdi. İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, aşılama oranlarının %80’nin üzerinde olduğunu belirtti.

ZİNCİRİN EN YUMUŞAK HALKASI AŞI OLMAYANLAR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, “Öncellikle vatandaşlarımıza aşılama çalışmalarına gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Bu Sonbaharı, Kışı ve İlkbaharı rahat geçireceğimiz anlamına geliyor. Rehavete kapılmadan, maske, mesafe ve temizlik konusuna dikkat göstererek, aşılanmamış bireyleri ikna çalışmalarını da bu arada sürdürerek, daha iyi yerlere geleceğimizi ümit ediyoruz. İlimiz 2 doz aşılamada mavi ille arasına girmiş bulunmaktadır. Birinci dozda da iller arasında daha sağlıklı olma yarışı devam ediyor. Bu anlamda da ilk üçte tamamlamıştık.   Baharda sevdiklerimizle birlikte kucaklaşmak istiyorsak, iyi bir bahar karşılaması yapmak istiyorsak bu kurallardan taviz vermeyeceğiz. Verenleri de bize yakışan usul ve davranışlarla uyararak, dikkatli olmaya davet edeceğiz. Çünkü zincirin en yumuşak, kırılabilir halkası maalesef aşıdan imtina eden vatandaşlarımız olmaktadır. Bunu topluca şehrimizden, ülkemizden, tüm dünyadan biran önce göndermek istiyorsak tedbirlere hiçbir zaman rehavet göstermeyeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı, tekrar tekrar aşı gibi ucuz yöntemle gerçekleşebilecek, daha sonra çok pahalı bedellerle ödememize yol açabilecek duruma biz koruma imkanından yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

KORUNMAYI BİR KÜLTÜR HALİNE GETİRMELİYİZ

 

Aşı olanların rehavete kapılmaması gerektiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan açıklamasının devamında, “Toplumsal olarak yüzde 80’lerin üzerinde, çift doz aşıda ve belki bundan sonra ihtiyaç duyulması halinde yapılacak hatırlatıcı doz denilen yeni aşılar gündeme gelebilecektir. Bu anlamada aşılanma çalışmalarımızla paralel, korunmayı da bir kültür haline getirmeliyiz. Bu bizimle yaşayacak bir kültürdür. Aslında medeniyetimizde ve öz değerlerimizde de temizlik gibi, bir başka insanın hakkına, hukukuna riayet etmek gibi çok temel değerlere sahibiz. Aşılanmayan insan, sosyal mesafeye dikkat etmeyen insan bu toplumda bu hadisenin devamını sağlamaktadır. Ama aşılanmış insanda aynı şekilde bu tedbirlerle birlikte yaşamalıdır. Bu bir kültürdür bu kültür giderek toplumumuza yerleşiyor. Ben ümit varım, daha da ümitli olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

YALAN PROPAGANDALARA İNANMASINLAR AŞI OLSUNLAR

Tekirdağlı Hasan Erge;  “Vatandaş gecikmeden aşılarını yapsın. Yalan propagandalar var, yanlış propagandalar var. Aşı aleyhinde konuşanlar var. Vatandaşlar bu konuda etkilenmesin. En kısa zamanda aşılarını yaptırsınlar” dediler.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI