SİLAH TİCARETİ OPERASYONU: 6 TUTUKLU

SİLAH TİCARETİ OPERASYONU: 6 TUTUKLU


TEKİRDAĞ'ın Çorlu, Süleymanpaşa ve Muratlı ilçelerinde silah ticareti yapanlara yönelik polisin düzenlediği operasyonlarda 23 tabanca, sahte banknotlar, av tüfekleri ele geçirildi; gözaltına alınan 10 şüpheliden 6'sı ise tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çorlu Kaçakçılık ve Organize Şube Grup Amirliği ekipleri, silah ticareti yaptığı belirtilen şüphelilere yönelik çalışma başlattı.

17 ADRESE EŞ BASKIN
6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından polis, Çorlu, Süleymanpaşa ve Muratlı ilçelerinde belirlediği 17 adreste eş zamanlı arama yaptı. 

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ
Aramalarda çeşitli çap ve markalarda ruhsatsız 23 tabanca, tabancalara ait 178 mermi, 2 av tüfeği, tüfeklere ait 60 fişek, çok sayıda silah aparatları ile sahte banknotlardan 13 bin 600 lira ele geçirilirken, 10 kişi de gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden R.O., U.Ç., B.T., M.S., A.T. ve S.T., 'silah ticareti yapmak'tan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, 4 kişi de serbest bırakıldı


Tarih: 29.12.2021 14:59