KAR MÜJDESİ VERİLDİ: HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR

KAR MÜJDESİ VERİLDİ: HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR


METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü (MGM), Trakya için kuvvetli ve gök gürültülü yağış uyarısı yaptı. Yağışın Salı günü etkili olmasından sonra Perşembe günü de yüksek bölgelerde karla karışık yağmur bekleniyor.

 

SALI GÜNÜ KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR
Trakya’da başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, salı gününden itibaren Trakya çevrelerinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), zamanla İstanbul ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (30-60 kg/m2) olmasının beklendiği bildirildi.

SALI GÜNÜ 30-60kg KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR
Tekirdağ'da beklenen yağışların yer yer kuvvetli, bazı bölgelerde fırtınayla karışık, gökgürültülü ve yer yer dolu eşliğinde olabileceği tahmin ediliyor. 

ÇARŞAMBA GECE HAVA SOĞUYOR
Tekirdağ ve çevresi  Salı günü sağanak yağışlı bir havanın etkisinde olurken, Çarşamba gününden sonra soğuk havanın etkisi altında olacak. Tekirdağ'da sıcaklıklar Çarşamba gece saatlerinden itibaren 6-7 derece düşüş yaşayacak,  Salı günü Tekirdağ genelinde sağanak yağış görülecek.

Tekirdağ'da Çarşamba gününden sonra bazı ilçelerde gece saatlerinde hava sıcaklıkları sıfırın altına inecek.


PERŞEMBE GECE VE CUMA GÜNÜ TRAKYA'DA KAR YAĞIŞI


16 Aralık Perşembe günü ve 17 Aralık Cuma günü hava sıcaklığının hızla düşmesiyle; Trakya Bölgesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı olabileceği belirtildi.

 


BAZI İLÇELERİN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR YAĞIŞI GÖRÜLEBİLİR


Perşembe günü Kırklareli, Kofçaz, Lalapaşa, Demirköy çevrelerinden giriş yapması beklenen kar yağışının Malkara, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Hayrabolu, Muratlı, Çorlu ve Saray ilçelerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülebileceği belirtildi.


Tarih: 14.12.2021 01:59