FLAŞ UYARI: FIRTINA VE YAĞMUR YENİDEN GELİYOR

FLAŞ UYARI: FIRTINA VE YAĞMUR YENİDEN GELİYOR


Cuma günü için Marmara’da yeniden lodos uyarısı yapan meteoroloji analistleri, Cumartesi günü de kuvvetli yağışın etkili olacağını söyledi.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞMÜŞTÜ
Lodosun etkisini kaybetmesiyle Çarşamba ve Perşembe günü sıcaklıklar bölge genelinde 4-12 derece arasında azaldı ve mevsim normallerinin altına düştü.

TEKRAR FIRTINA BEKLENİYOR: BU KEZ 75KM/SA
Tekirdağ'da Cuma günü için tekrar Lodos beklentisi tahmininde bulunulurken; bir öncekinde 120 kilometre saate çıkan lodosun bu kez 60-75 kilometre saate kadar çıkacağını tahmin ediliyor.

CUMARTESİ GÜNÜNE SARI KODLA UYARI
Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından Cuma günü için sarı kodla yapılan uyarıda "Tekirdağ'ın tüm ilçeleri için Rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

CUMARTESİ GÜNÜ SAĞANAK BEKLENİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Cumartesi günü Tekirdağ çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Tekirdağ ve ilçelerinde 21-50 kg/m2 yağış bırakması bekleniyor.


Tarih: 02.12.2021 21:31