3 TEKNE BATTI, ELEKTRİK DİREKLERİ DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU

3 TEKNE BATTI, ELEKTRİK DİREKLERİ DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU


TEKİRDAĞ’da fırtına etkili olurken, Çorlu Atatürk Havalimanı'nda eğitim uçuşları iptal edildi. Şarköy'de ise fırtınada ilçe girişindeki dev tabela söküldü, çatılar uçtu, Şarköy'de 3 tekne battı. 

Türkiye'nin birçok bölgesinde etkili olan fırtına, Tekirdağ'da da hayatı olumsuz etkiledi. Kentte saatte 80 kilometre hızla esen fırtına nedeniyle Çorlu Atatürk Havalimanı'nda eğitim uçuşları iptal edildi. İlçede sabah erken saatlerde dolu da yağdı, fırtınada birçok pazarcı esnafının tezgahı devrildi.

Tekirdağ Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler, denizde ve kıyıda devriye görevinde bulunarak, kontrolleri artırdı.

TABELA SÖKÜLDÜ, ÇATILAR UÇTU

Fırtınanın etkili olduğu Şarköy'de ise ilçe girişinde bulunan dev tabela, yerinden söküldü. Fırtına nedeniyle ilçede çok sayıda ağaç devrildi, halı sahanın demir korkulukları söküldü, bazı binaların ise çatıları uçtu. Çanakkale ve İstanbul boğazından geçen gemilerin ise fırtına nedeniyle Şarköy açıklarında demirlendiği görüldü.

ELEKTRİK DİREKLERİ DEVRİLDİ

Tekirdağ'da fırtına, hayatı olumsuz etkilerken, elektrik direkleri devrildi, enerji nakil hattının telleri koptu. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ekipleri, devrilen direkleri kaldırmak ve kopan hatları yenilemek için 10 bölgede çalışma başlattı.

3 TEKNE BATTI

Şarköy ilçesinde ise balıkçı barınağındaki 3 tekne, lodos nedeniyle battı. Tekneler, ekipler tarafından sudan çıkarılırken, Şarköy açıklarında ise büyük gemilerin demirlendiği görüldü. 

Şiddetli rüzgar nedeniyle Tekirdağlı balıkçılar, denize açılamazken, çok sayıda yük gemisi de kıyı bölgelere yanaştırılarak demirlendi.


Tarih: 30.11.2021 17:51