'ÇİNGENE' VE 'MEKS' SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 7 GÖZALTI

'ÇİNGENE' VE 'MEKS' SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 7 GÖZALTI


İstanbul merkezli Tekirdağ ve Giresun'unda aralarında bulunduğu 3 ilde 'Çingene' lakablı Ümit Y. ve 'Meks' lakaplı Mehmet Sabri Ş. isimli kişilerin lideri oldukları organize suç örgütlerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, 7 şüpheli gözaltına alınırken, baskın anları kameralara yansıdı.

 

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli Tekirdağ ve Giresun'unda aralarında bulunduğu 3 ilde bulundukları bölgelerde uyuşturucu pazarını ele geçirmek için aralarında çok sayıda silahlı çatışmaya giren iki gruba karşı çalışma başlattı.

Suç örgütü oldukları belirlenen iki grubun 3 ilde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti, Kasten Yaralama, Mala Zarar Verme, Tehdit vb. birçok suça da karıştıkları tespit edildi.

Polis ekipleri Çingene lakaplı Ümit Y. ve Meks lakaplı Mehmet Sabri Ş.'nin liderliklerini yaptıkları iki gruba yönelik operasyon düzenledi.

Suç örgütü lideri Ümit. Y. ile 7 adamının cezaevinde olduğu belirlenirken, polis sabah saatlerinde, İstanbul, Giresun ve Tekirdağ’da 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

Ekiplerce adreslerde yapılan aramalarda; 5 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Operasyon anları kameralarca görüntülendi.

 


Tarih: 21.11.2021 01:31