Bugun...


GELECEĞİN RESSAMLARI ERGENE'DE YETİŞİYOR
Yaşamlarına sanatı dahil eden çocuk, genç, yetişkin her yaştan kursiyer aldıkları eğitim sayesinde birbirinden güzel resimler yapıyorlar.

GELECEĞİN RESSAMLARI ERGENE'DE YETİŞİYOR
+ -

Ergene Belediyesi Kültür Merkezinde yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz olarak düzenlemiş olan resim kursunda Ergene Belediyesi geleceğin ressamlarını yetiştiriyor.

Ergene Belediyesinin açtığı resim kursunda eğitim alan çocuk, genç, yetişkin, her yaştan kursiyer ortaya çıkardıkları eserlerle profesyonel ressamlara adeta taş çıkartıyor. Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında Ergene Belediyesi tarafından açılan resim kursunda ilçedeki vatandaşlara ücretsiz resim kursu veriliyor. Yaşamlarına sanatı dahil eden çocuk, genç, yetişkin her yaştan kursiyer aldıkları eğitim sayesinde birbirinden güzel resimler yapıyorlar.

Ortak noktaları içlerinde kalan resim sevgisini yıllar sonra tuvalle buluşturmak olan yetişkinler kimi ev hanımı kimi emekli bireylerden oluşurken ortaya çıkarılan eserler görsel şölene neden oluyor. Resim kursunda hafta içi belirlenen saatlerde eğitim alan kursiyerler sanatla iç içe bir ortamda kara kalem çalışmasının ardından temel resim teknikleri ve uygulama çalışmaları yapıyor. Aldıkları eğitim çerçevesinde yaptıkları resimlere kendilerine hayranlık uyandıran kursiyerlere, görmek ve bakmak arasında ki ayrım, göründüğünü doğru olarak algılamak, renklendirme ve soyutlama uygulamaları farklı tekniklerle öğretiliyor.

Yetişkinlerin yanı sıra Ergeneli çocuklar da resim yaparak hayal dünyalarını geliştirirken öğrenci velileri de verilen resim kursundan çok memnun olduklarını dile getirdiler.

İlçede ki tüm çocukları ve yetişkinleri Ergene Belediyesi Kültür Merkezinde ki resim kurslarına davet eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Çocuklarımızın geleceği için yeni projeler üretiyoruz. Çocuklarımızı resim teknikleri hakkında bilgilendiriyoruz. Özellikle anne ve babaların rolü burada çok büyük. Çocukları kültür ve sanata yönlendirmek ailelerin elinde. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen ücretsiz resim kurslarımız ilçemizdeki yetişkinler ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Gösterilen bu ilgi bizleri çok mutlu ediyor” dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI