Bugun...


Diş Kliniğinizdeki Döner Aletlerin Bakımı İçin İpuçları

Diş Kliniğinizdeki Döner Aletlerin Bakımı İçin İpuçları
+ -

Döner aletlerin satın alınması diş kliniğiniz için hem önemli hem de gerekli yatırımlardan biridir. Tabi ki endo motor fiyatları, anguldruva fiyatları, dental ünit fiyatları ya da döner alet fiyatları finansal bilançolarımızı doğrudan etkileyen unsurlardır. Ancak bu cihazların bakımı da maliyetlerimiz ile yakından ilintildir. Bu nedenle, klinikte angldruvaların, türbinlerin ve el aletlerinin doğru bakımı için izlemeniz gereken yollar önem arz eder. Bu ipuçları ile diş kliniğinizde doğru çalışmalarını sağlayacak, kullanım ömürlerini uzatacak ve onarımları ve buna bağlı masrafları azaltacaksınız. Ancak her şeyden önce, AC, türbin veya el aleti üreticisinin göstergelerini her zaman dikkate almanız çok önemlidir. Çünkü farklı markalar arasında bakım çoğu zaman değişiklik göstermektedir.

 

Diş hekimliği uygulamaları için tüm döner aletler için ortak olan temel bakım aşağıdaki gibidir:

 

Temizlik ve Sterilizasyon: Dönen aletlerinizi düzenli olarak temizleyin. Tercihen her kullanımdan sonra, sterilize edilmemiş olsa bile, bu maksimum hijyeni garanti edecek ve böylece çapraz kontaminasyonu önleyecektir. 

 

Yağlama: Temizlik için angldruva kullandıysanız, hemen cila macunu ile yağlamalısınız. Temizleme macununu oluşturan partiküller, aşındırıcı güçleri nedeniyle angldruva başlığının mekanizmalarına nüfuz ederek erken mekanik aşınmaya neden olabilir.

 

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

 

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI