Bugun...


11 MAHALLEDE 36 SAAT SU KESİLECEK

11 MAHALLEDE 36 SAAT SU KESİLECEK
+ -

TESKİ'den yapılan açıklamada Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinin bazı mahallelerinde 14-15 Eylül tarihlerinde 7 ayrı noktada 36 saatlik su kesintisi yaşanacağı belirtildi.

TESKİ'den yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Trakya Bölgesinin en hızlı büyüyen merkezlerinden biri olan Çorlu İlçemizde mevcut içme suyu şebekesi yenilenmesi ve su depolama kapasitesi arttırılması ihtiyacı oluşmuştur. 

Bu nedenle TESKİ Genel Müdürlüğü olarak İlçe Belediyemizin de talepleri ve destekleri doğrultusunda etap etap  projeler gerçekleştirmiş ve su kaynakları arttırılmış, iletimi için isale ve terfi hatları oluşturulmuş, depolama hacmi arttırılmış, mevcutta bulunan depolar ve bunların ekipmanlarının yenilemesi gerçekleştirilmiş, bu sistemin büyük bir çoğunluğu uzaktan izleme ve kontrol sistemine adapte edilmiştir.

Bu projeleri bir biri ile bağlayarak tamamlayıcı olacak olan Çorlu İlçesi Kısmi İçme suyu ve Terfi Merkezi inşaatı yapım işimiz kapsamında şehir merkezinde yer alan sık sık arıza yapan ve eski teknoloji asbest boruların devre dışında bırakılması için mevcut hatlar kullanımda iken yeni hatların imalatı tamamlanmış ve bu hatların irtibatlandırılarak canlandırılması aşamasına gelinmiştir.

Bu çalışmalara paralel olarak Çorlu İlçe Belediyemiz üst yapı programını bizim vermiş olduğumuz 3 Eylül tarihine göre planlamış ancak altyapı çalışmalarımız esnasında beklenmedik aksaklıklar oluşması nedeniyle 11 günlük bir gecikme oluşmuştur. 

Çorlu İlçe Belediyemizin üst yapı çalışmalarının önünü açmak adına 1. Etap bağlantılar için 14 Eylül Salı 08.00- 15 Eylül Çarşamba 20:00 saatleri arasında 36 saat boyunca 7 ayrı noktada eş zamanlı olarak irtibatlar yapılacak ve su kesintisi gerçekleşecektir.

Kesintiden etkilenecek olan mahalleler : Reşadiye Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Hatip Mahallesi, Kemalettin Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Silahtarağa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Çobançeşme Mahallesi, Şeyhsinan Mahallesi (bir kısmı), Kazımiye Mahallesi (bir kısmı).
 
Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve sabırlarından dolayı teşekkür ederiz.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR
2 Yorum

zafer
15-09-2021 01:00:00

ne ilgi ne sabırı ulan dalgamı geçiyonuz at hırsızları 36 saat su yokmuş birisi açlıktan ölün diyor diğeri ise susuzluktan geberin diyor ama faturalara sıra geldimi ne diyorlar ödeyin ....

Sibel baydar
14-09-2021 22:21:00

36 saat çok sabir göstermekte zor gece bu işleri yapsalar daha iyi olmazmıydı

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI