Bugun...
Advert Advert


ZÜBEYDE HANIM PARKI’NIN 2. ETABI AÇILDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’da 1. Etabını hizmete açtığı Zübeyde Hanım Parkı’nın 2. Etabını da vatandaşların hizmetine sundu.

ZÜBEYDE HANIM PARKI’NIN 2. ETABI AÇILDI
+ -
Reklam

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mart ayında 1. Etabı tamamlanan Zübeyde Hanım Parkı’nın 2. Etap çalışması da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, “Zübeyde Hanım Parkı, toplam 52 bin 700 metrekare alana sahip. 33 bin 700 metrekarelik 1. Etapta 14 bin metrekare çimlendirme çalışması yapıldı. 170 adet ağaç dikildi. 13 adet dikdörtgen şeklinde pergola, 12 adet yarım daire şeklinde pergola, 5 adet kamelya, 23 adet bank, 13 bin 250 metrekare sert zemin taşa döşeme, 160 araçlık otopark alanı, bin 270 metre bisiklet yolu yapıldı. 4 adet bisiklet parkı, 97 adet dekoratif aydınlatma direği, 5 adet döküm çeşme, 2 adet fitness grubu ve 1 adet direkli dekoratif meydan saatinin kurulumu gerçekleştirildi. Ayrıca park alanında Zübeyde Hanım’ın mermerden yapılmış bir büstü bulunuyor. Zübeyde Hanım Parkı’nın 2. Etabında ise basketbol sahası, tenis kortu ve çocuk oyun alanı yer alıyor” dedi.

EN BÜYÜK YEŞİL ALAN ÇORLU’DA

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “En büyük ilçemiz olan Çorlu’da bir büyük projemizin açılış töreninde yeniden bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük yeşil alan projelerimizden birini Çorlu ilçemizde hayata geçirdik ve hizmete sunmuş olduğumuz bu güzel parka Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım’ın adını verdik. Zübeyde Hanım Parkı’nın 1. Etabının açılışını hep beraber gerçekleştirdik. Bugün de 2. Etap açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşku içerisinde kutladık. İki gün sonra ise Yurdumuzun Kurtarıcısı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80. yıl dönümünde anacağız. Ata’mızın mirasına sahip çıkarken, annesi Zübeyde Hanım’ın ismini ve hatırasını da bu güzel parkımızda yaşatacağız. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, onu dünyaya getiren, yetiştiren, elleri öpülesi annesi Zübeyde Hanım’ın adını yaşatmak için hizmete sunduğumuz bu park, Çorluların vakit geçirdikleri bir sosyal yaşam alanı haline geldi. Vatandaşlarımız burada yürüyüş ve spor yapıyor. Ayrıca bisiklet sürüşü için de çok güzel bir parkurumuz var. En büyük yeşil alan projelerimizden birini Çorlu ilçemizde gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına ve Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkarken, Zübeyde Hanım’ın hatırasını da burada yaşatacak olmanın gurur ve mutluluğunu siz değerli halkımızla paylaşmak istiyorum. Elbette bu başarının gerçek mimarı bizleri bu göreve getiren halkımızdır; yani sizlersiniz. Tekirdağ’ımızda daha nice güzel ve anlamlı projeleri hayata geçirdiğimiz günleri hep beraber görebilme ümidiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Kadir Albayrak’ın açılış konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Çorlu Zübeyde Hanım Parkı 2. etabının açılışı gerçekleştirildi. Yoğun katılım eşliğinde gerçekleştirilen açılışa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, TESKİ Genel Müdür Vekili İbrahim İçöz, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Tek Park Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.HABER VİDEOSU

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI