Bugun...
Advert Advert


ZABITADAN ESNAFA SIKI DENETİM
İlçede kurulan halk pazarlarında tezgahlardaki teraziler ve etiketler kontrol edildi.

ZABITADAN ESNAFA SIKI DENETİM
+ -

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı pazar denetim ekipleri, ilçede kurulan halk pazarlarında tezgahlardaki teraziler ve etiketler kontrol edildi. 

ETİKET KONTROLÜ YAPILIYOR

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerde, satışa sunulan ürünlerin etiket kontrolünü, pazarcıların satış yaptıkları tezgahların belirlenen mevcut çizgi dışına taşırmaması, pazarın ve tezgahların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığını kontrol ediyor. Ayrıca ekipler terazileri denetleyerek etiket kontrolü yapıyor.

UYARILARDA BULUNDULAR

Tezgahları dolaşarak fiyat etiketlerini denetleyen zabıta ekipleri, tezgahlara çürük sebze ve meyve yer alıp almadığını da kontrol etti.  Rutin denetimlerin devam ettiğini belirten ekipler “Yaptığımız denetimler kapsamında  vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmek amacı ile pazarda fiyat etiketi başta olmak üzere çürük mal satıp satmadıklarını kontrol ediyoruz. Yapılan denetimlerde esnafımız hem bilinçlendiriliyor hem de eksikliklerini giderme konusunda uyarılıyor. Önce uyarılan esnaf daha sonra yapılan kontrollerde aynı hatayı tekrar etmişse o zaman cezai işlem uygulanıyor. Hedefimiz ceza kesmek değil ancak vatandaşımızın hakkı ve sağlığı her şeyden önemlidir” dedi. 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI