Bugun...
Advert Advert


ZABITA EKİPLERİNDEN MEGAFONLU SATICILARA DENETLEME
Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, artan şikâyetler üzerine şehir genelinde megafonla alım satım yapanlara yönelik denetimlerini sıklaştırırken denetimler sırasında kurallara uymayanlara ise müdahalede bulundu.

ZABITA EKİPLERİNDEN MEGAFONLU SATICILARA DENETLEME
+ -
Advert

Çorlu şehir genelinde kurallara aykırı bir şekilde yüksek sesle veya ses yükseltici cihazlarla anons yaparak alım satım yapanlara müdahale etti. Mahalle ve sokak aralarında ürün satmak veya hurda ve benzeri malzeme toplamak için yüksek sesle ya da ses yükseltici cihazlarla anons yaptığı tespit edilen şahıslara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 37 Maddesi gereği 153 TL idari para cezası uygularken ellerindeki cihazlara da el konuldu.

Çorlu Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde yüksek sesle ve ses yükseltici cihazlarla anons yapmanın yasak olduğu hatırlatılırken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini artırarak sürdürecek.

Öte yandan konu hakkındaki şikâyetlerini iletmek isteyen vatandaşlar, 444 99 59 ya da 0282 684 76 65 numaralı telefonlar aracılığıyla Zabıta Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI