Bugun...
Advert Advert


YAĞMUR UMUTLARI YEŞERTTİ
Yağışlar rahat bir nefes aldırdı.

YAĞMUR UMUTLARI YEŞERTTİ
+ -

Trakya’da hafta sonu etkisini gösteren sağanak yağışlar sayesinde barajlardaki doluluk oranı arttı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi internet sitesinden alınan verilere göre, Kazandere Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 8.54’den yüzde 10.52’ye, Pabuçdere Barajı’nda ise yüzde 2.46’dan yüzde 6.17’ye yükseldi.

YAĞIŞLAR RAHAT BİR NEFES ALDIRDI

Bölgenin yıl boyunca yeterli yağışı almaması nedeniyle kuruyarak üstünde yürünebilecek hale gelen barajlar bölge halkını endişelendirirken, aynı zamanda İstanbul halkını da susuzluk konusunda tedirgin etmeye başlamıştı. Yağışlı havanın etkisi altına giren Trakya’da, barajların yeniden su ile dolmaya başlaması sevinç yarattı.

YETKİLİLER KURAKLIĞA DİKKAT ÇEKTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yağışların bu hafta da sürmesi bekleniyor. Bölgeyi yeniden etkisi altına alacak yağışların, barajları normal seviyelerine ulaştırabileceği ifade ediliyor. Bu arada yetkililer, susuzluk yaşanmaması için su tasarrufu yapılması gerektiği konusundaki uyarılarını sürdürüyor.

BARAJLAR NEREDEYSE KURUMUŞTU

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Aksicim köyü yakınlarında bulunan ve Istranca Dağları’ndan su taşıyarak İstanbul’un su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Pabuçdere ve Kazandere barajları, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve yeterli yağışın alınmaması nedeniyle neredeyse kurumuştu.

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014
süpertotobet

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
süpertotobet Kocaeli Haber Bushcraft
YUKARI