Bugun...
Advert Advert


VATANDAŞ İSYAN ETTİ
'25 milyon TL ile bu kadar oluyor herhalde'

VATANDAŞ İSYAN ETTİ
+ -
Advert

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan Atakent Kapalı Pazar Yerine alışverişe gelen vatandaşlar, yaşadıkları park yeri ve araç trafiği sıkıntısı nedeni ile isyan etti.

Alipaşa Mahallesi Çetin Emeç Bulvarı ve 18 Mart Caddesi’ne cepheli Atakent Kapalı Pazar Yeri’nde alışverişe gelen vatandaşlar, yaşadıkları park yeri ve yoğun araç trafiği sıkıntısı nedeni ile Çorlu Belediyesine isyan etti. Binlerce vatandaşın araçları ile gelip alışveriş yaptığı Kapalı Pazar Yerinde vatandaşlar, “Belediyemiz bir işi de düzgün yapsın. Kapalı bir pazar yeri inşaatı yapıyorsun ama otopark sorununu çözemiyorsun. 25 milyon TL ile bu kadar oluyor herhalde. Kaldırımlar, site bahçeleri, okul önleri her yer dolu. Araçlarımızı yol kenarına bırakarak pazar yerine ulaşabildik. Burasının ilk inşaatı yapılırken yer altı otoparkı yapmak kimsenin aklına gelmedi mi? ”diyerek tepki gösterdi.

VATANDAŞ TEDİRGİN

Araçlarını yol kenarında gelişi güzel bırakarak Pazar yerine ulaşan vatandaşlar, alışveriş yaptıkları sırada araçlarında herhangi bir hasar ve hırsızlık olayının yaşanmaması için akıllarının alışverişte olmadığını ve araçlarına hızlı bir şekilde gittiklerini kaydetti. Vatandaşlar, “Ne yazık ki araçlarımızı düzgün bir yere bırakamayınca yaptığımız alışverişler de acele şekilde oluyor ve ne alacağımızı unutuyoruz. Aracımı yol kenarında bıraktığımda aklıma ‘Acaba biri çarptı mı? Hırsızın biri gelip arabamı patlattı mı?’gibi sorular geliyor. Ne alacağımızı unutuyoruz. Belediyemiz resmen hırsızlara gelin buradaki araçlarda hırsızlık yapın der gibi zemin hazırlamış. ”dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR
2 Yorum

Sema Babuşcu
29-05-2019 07:26:00
Pazarın yeri yanlış yerde. Artık pazarlar evlerin arasına kurulmuyir. Ambülans, itfaiye gibi araçlar bile girmekte zorlanır. Büyük açık bir alana pazarı yapacaklardı. Ogüne mahsus belediye otobüsü tahsis edeceklerdi. Pazara o otobüslerle gidip gelecektik. Esnafta arabasını rahat park edip ürünlerini indirecekti. Alışverise giden vatandaşta arabasını park edebilecekti. Otobüslerde her 10 dakikada bir vatandaşı taşıyacaktı. Bir kac bufede belediye isletecekti. Kesinlikle pazarın kalkması lazım ordan. Ayni şekilde persembe pazarida öyle. Mahalle arasına pazar kurulması tehlikeli.
Ccc
29-05-2019 05:54:00
Millet yerini bulsa sıçma bile arabayla gidecek pazarın iki sokak altında oturan adam bile pazara taksisiyle gidiyor

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI