Bugun...
Advert Advert


UZMANLARDAN KORKUTAN MARMARA DEPREMİ UYARISI
Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’nde 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü nedeniyle düzenlenen ‘’Türkiye’nin Depremselliği’’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

UZMANLARDAN KORKUTAN MARMARA DEPREMİ UYARISI
+ -
Reklam

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Marmara’da olması beklenen 3 depremle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Ercan, "Kaçınılmaz olarak Marmara Bölgesi’nde 3 deprem olacaktır. Bir tanesi Gemlik Körfezi’nin girişinde İmralı depremi, diğeri Küçükçekmece İstanbul depremi, üçüncüsü de Marmara Ereğlisi önünde Tekirdağ depremi olmak üzere 3 tane deprem beklenmektedir. Marmara Ereğli’sindeki fayın büyüklüğü 7.2 şiddetinde. İstanbul önünde olacak ise 6.4 ile 6.7 şiddetleri arası olacaktır. Gemlik kırığı ve Mudanya ile İmralı depreminin olacağı yerde 6.3 ile 6.10 arasında bir deprem olacaktır" ifadelerini kullandı.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI