Bugun...
Advert Advert


TREN KAZASI DAVASI BU KEZ OLAYSIZ GEÇTİ
Duruşmanın yapılacağı Halk Eğitim Merkezi salonuna giriş anında güvenlik güçleri ile avukatlar arasında kısa süreli münakaşa yaşandı.

TREN KAZASI DAVASI BU KEZ OLAYSIZ GEÇTİ
+ -

 25 kişinin hayatını kaybettiği, 340 kişinin yaralandığı tren kazasına ilişkin davanın görülmesine yeniden başlandı. Santral Işıkları mevkiinde toplanan kalabalık, kazada hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu ‘Adalet İstiyoruz’ yazılı pankartlarla yürüdüler. Duruşmanın yapılacağı Halk Eğitim Merkezi salonuna giriş anında güvenlik güçleri ile avukatlar arasında kısa süreli münakaşa yaşandı.

Duruşmaya geçilerek tren kazasına ilişkin 'Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan haklarında kamu davası açılan TCDD görevlisi 4 şüphelinin yargılanması başladı.               

Yargılamada; TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demir Yolu Bakım Müdürlüğü Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Köprüler Şefi Çetin Yıldırım ve Hat Bakım Onarım Memuru Celaleddin Çabuk'un ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 2 ila 15 yıl arasında cezalandırılmaları istendi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI