Bugun...
Advert Advert


TEMEL AŞAMASI TAMAMLANDI
Trakya’nın tek termal tesisinde temel aşaması tamamlandı.

TEMEL AŞAMASI TAMAMLANDI
+ -

Saray’da yapımına devam edilen termal sağlık ve turizm merkezi Saray Hattuşa Termal Park’ın inşaatında temel aşaması sona erdi. Bu aşamadan sonra binanın duvar kısımları yükselecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç’tan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bilindiği gibi Ağustos ayında temel atma töreni gerçekleştirilen tesis, Saray Belediyesi ve Doğan Jeotermal’in yaptığı protokol gereğince 28 yıl sonra tüm mülkiyet hakkı Saray Belediyesi’ne kalmak koşuluyla inşa ediliyor. Tesisler tamamlandığında devre-tatil sisteminin yanı sıra günübirlik kullanıma da uygun bir işleyişle hizmet verecek.

Projenin yaklaşık olarak 25 milyon liralık bir yatırım olduğunu hatırlatan Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç en kısa sürede tesisin devreye girmesi için çaba harcadıklarını belirtti. Rekreasyon 
alanlarıyla düşünüldüğünde Saray’ın geleceğini değiştirecek bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Koç, Saray halkının bu yapılan yatırımın değerini bildiğini söyledi.

İnşaatta çalışan teknik ekiple de görüşen ve kolaylıklar dileyen Başkan Nazmi Çoban “Bu tarihi yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Trakya’nın gözbebeği olacak bir çalışmaya imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI