Bugun...
Advert Advert


TEKİRDAĞLI GENÇLER MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA SAMSUN’DA
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Mili Mücadele’nin 100. yılında 100 genci Tekirdağ’dan Samsun’a uğurladı.

TEKİRDAĞLI GENÇLER MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA SAMSUN’DA
+ -

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen gezi programı kapsamında gerçekleşen uğurlamada Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı da yer aldı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”

Başkan Kadir Albayrak burada yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin kalbi olduğu ve bu kalbin ebediyen atmaya devam edeceğini belirterek, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 100 yıl önce İstanbul’dan bindiği Bandırma Vapuru ile Samsun’a yola çıkarken aklında sadece vatanın savunması ve özgürlüğüne kavuşturulması fikri vardı. Emin adımlarla yürüdüğü bu yolun sonunda, silah arkadaşları ve halkın da desteğini alarak yepyeni bir ülke yarattı. Sizler de, Türk gençliği olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in açtığı yolda kararlı bir şekilde yürüyecek, bize emanet ettiği ve en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaksınız. Yolunuz açık olsun” dedi.

SAMSUN’DA 100. YIL COŞKUSU

Tekirdağ’dan yola çıkan 100 genç, Samsun’da ilk olarak Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’nde sergilenen Bandırma Vapuru’nu ziyaret ettiler. Gezide daha sonra Gazi Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Panorama Müzesi, Samsun Kent Müzesi de ziyaret edildi. Gençler ayrıca,  1919 metrelik Türk Bayrağı ile gerçekleşecek olan Anma Yürüyüşü’ne katılarak, Mili Mücadele’nin 100. yıl coşkusuna ortak oldular.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI