Bugun...
Advert Advert


TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EDİRNE’YE KÜLTÜR GEZİLERİ
Tarih bilinci ve vatan sevgisiyle kültür alanında vatandaşlara en iyi hizmeti verme ilkesiyle hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayı dolayısıyla Edirne’ye düzenlediği kültür gezileri devam ediyor.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EDİRNE’YE KÜLTÜR GEZİLERİ
+ -

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin organizasyonuyla Edirne’ye düzenlenen ikinci sefere katılan vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından uğurlandı.

Vatandaşlar Edirne’yi Gezerken Tarihimizi De Öğreniyor

Edirne gezileriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kültür gezileri düzenlemeye devam ediyoruz. Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar başkentlik yapan serhat şehri Edirne, Selimiye Camii başta olmak üzere İslam âleminde önemli yeri olan mimari eserlere sahip. Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlarımızın hem tarihi camilerimizde ibadetlerini yerine getirmeleri hem de aileleriyle birlikte güzel vakit geçirmeleri için Edirne gezileri düzenliyoruz. Geziye katılan vatandaşlarımız kültür varlıkları ve doğasıyla çok güzel bir kentimiz olan Edirne’yi gezerken, tarihimiz hakkında önemli bilgiler ediniyorlar. Vatandaşlarımız, düzenlediğimiz Edirne gezilerinden son derece memnun. Onların memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Kültür gezilerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Edirne’nin Tarihi, Kültürel ve Turistik Mekânları Ziyaret Ediliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak Selimiye başta olmak üzere Osmanlı Döneminden kalma pek çok caminin ve şehitliklerin yer aldığı Edirne’ye seferler düzenleyecek.

Edirne gezilerine katılan vatandaşlar sırasıyla, Sarayiçi Mevkiinde bulunan Eski Saray, Balkan Şehitliği, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Er Meydanı, Avrupa Müze Ödülüne layık görülen II. Beyazıt Darüşşifası ve Sağlık Müzesi, Lozan Antlaşması ile vatan topraklarımıza katılan Karaağaç’ta Tarihi Tren Garı ve Lozan Anıtı, Meriç Köprüsü, Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Cami, çok kubbeli yapısıyla Osmanlı Mimarisinde özel bir yeri olan Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Edirne’nin tarihi dokusu korunarak modern ve estetik bir anlayışla düzenlenen meşhur Saraçlar Caddesi ve Kapalı Çarşı rehber eşliğinde ziyaret ediyor. İftar yemeği ile son bulan gezi programının ardından geziye katılan vatandaşlar dolu dolu bir gün geçirmiş olmanın huzur ve mutluluğuyla Tekirdağ’a dönüyor.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI