Bugun...
Advert Advert


TARIMSAL İLAÇ AMBALAJLARI KONTROL ALTINA ALINIYOR
Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, tarımsal ilaç ambalajlarının toprak ve su kaynakları üzerinde yarattığı olumsuzlukların önüne geçebilmek için Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli olarak başlattığı çalışmalar kapsamında tarımsal ilaç bertaraf noktaları oluşturdu.

TARIMSAL İLAÇ AMBALAJLARI KONTROL ALTINA ALINIYOR
+ -

Tekirdağ İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda il genelinde tarımsal faaliyetlerden kaynaklanan tarımsal ilaç ambalajlarının bertaraf edilmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından köyden mahalleye dönen yerleşim birimlerine zirai atık toplama noktaları oluşturulduğunu belirten ve imha edilecek olan tarımsal ilaç ambalajları konusunda çalışmaları yerinde inceleyen Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin yaptığı açıklamada, "Çorlu Belediyesi olarak insana, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir belediyecilik anlayışıyla, çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi ve çevre sorunlarının çözümü konusunda hassas davranıyoruz. Çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi ve azaltılmasına yönelik bir yönetim anlayışı içerisinde olarak tüm paydaşlarımızla birlikte çözümler üretiyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'nden gelen talepler doğrultusunda Maksutlu, Önerler, Sarılar, Seymen, Şahpaz, Türkgücü, Yenice ve Deregündüzlü Mahallelerimizde muhtarlarımızla birlikte belirlediğimiz noktalara tarımsal ilaç ambalajları için toplama konteynerleri konuşlandırdık. Buralarda toplanacak olan her türlü tarımsal ilaç ambalajlar bertaraf edilerek oluşabilecek kirliliğin büyük miktarda önüne geçilmiş olacak. Vatandaşlarımızı da tarım arazileri ve su kaynaklarının kirletilmesinin önüne geçebilmek için bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini arzu ediyoruz" dedi.

Başkan Yardımcısı Çetin, toplama noktaları konusunda Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından saha çalışmalarının devam ettiğini belirterek, vatandaşların da konu hakkında bilgilendirilmesi için gerekli çalışmaların yürütüleceğini söyledi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI