Bugun...
Advert Advert


SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN 10 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ SANDALYE DESTEĞİ
Törende ayrıca akülü sandalyesi olup batarya ihtiyacı bulunan vatandaşlara da akü desteği sağlandı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN 10 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ SANDALYE DESTEĞİ
+ -

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliği ile Süleymanpaşa’da yaşayan yürüme engelli 10 vatandaşa akülü tekerlekli sandalye takdim edildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Engelli Meclisi işbirliği ile Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen törende, ihtiyaç sahiplerine akülü sandalyeler teslim edildi. Törende ayrıca akülü sandalyesi olup batarya ihtiyacı bulunan vatandaşlara da akü desteği sağlandı.

Törende Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ahmet Murat Sarılarlı, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlar ve aileleri hazır bulundu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tören öncesi akülü sandalyeye binerek test sürüşü yaptı. Yüksel, yeni nesil araçlarla bile olsa engelli bireylerin ne gibi zorluklar yaşadıklarının bilinmesi gerektiğine dikkat çekti. Engelli vatandaşlarla bir süre sohbete eden Başkan Yüksel, daha sonra ihtiyaç sahiplerine yeni sandalyelerini teslim etti.

YÜKSEL: “BU, ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMA ÇABAMIZIN BİR ÜRÜNÜDÜR”

Tören sonrasında açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, “Bugünkü organizasyonumuz, engellilerin engelini bir nebze de olsa kaldırma çabasının ürünüdür. Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanlığımız ve Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi işbirliği ile engelli kardeşlerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda bir hazırlık yaptık. Gelen taleplere göre akülü tekerlekli sandalyelerle ilgili alımları yaptık. Her engelsiz bir engelli adayıdır, hepimizin bunun farkına varması lazım. Özellikle engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırma noktasında toplum olarak duyarlı olmamız gereken bir dönem içerisindeyiz. Hiç kimse bana bir şey olmaz dememelidir. Her ne kadar elektronik de olsa kendi ihtiyacınızın kısıtlandığı fiziksel bir durumdan söz ediyoruz. Biraz önce ne kadar zor olduğunu gördünüz. O yüzden biz elimizden geldiğince bu konuda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah faydalı olacağını düşünüyorum. Güle güle kullansınlar,” diye konuştu.

SARILARLI TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan, Süleymanpaşa Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ahmet Murat Sarılarlı da son model ve her ihtiyaca cevap verebilecek donanımlara sahip akülü sandalyelerin temin edildiğini belirterek Başkan Yüksel’e teşekkür etti. Sarılarlı, “Başkanımız Cüneyt Yüksel’e teşekkür etmek istiyorum çünkü bu araçların Türkiye’de bir belediye tarafından verilen en kaliteli araçlar olduğunu söyleyebilirim. Engelli dostlarımızın ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyor. Araçlarımız 2x450 watt motora sahip, 45x2 amper akülerimiz var. Dış alanda kullanıma tamamen uygun ve engellilerin ihtiyacını karşılamada tam ortopedik bir ürün,” ifadelerini kullandı.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014
süpertotobet

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
süpertotobet Kocaeli Haber Bushcraft
YUKARI