Bugun...
Advert Advert


SMA'LI OĞLU İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
'Çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz.'

SMA'LI OĞLU İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
+ -
Advert

Saray ilçesinde, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası Haktan Batmaz'ın (11) solunum cihazının arızalanan motoru ve fizik tedavisi ile medikal malzeme için kaymakamlık onayıyla yardım kampanyası başlatıldı. Nuray Batmaz, oğlunun kullandığı yedek cihazın motorunun arızalandığını belirterek, "Motorun arızasına, 12 bin TL dediler. Bu yüzden kampanya başlattık. Yardım bekliyoruz. Çocuğuma nefes olmalarını istiyorum" dedi.

"YAŞAMAMIZ O İLACA BAĞLI"

Saray'a bağlı Yeni Mahalle'de yaşayan, emekli polis memuru Mehmet ile ev kadını Nuray Batmaz çifti, SMA hastası oğulları Haktan'ın tedavisi için arızalanan solunum cihazını alamayınca kaymakamlığa başvurup, yardım istedi. Çiftin kendilerine izin verilmesi durumunda kampanya başlatacaklarını belirtmesi üzerine kaymakamlıktan yardım için onay çıktı. Oğlunun bu hastalıkla 10 yıldır mücadele ettiğini belirten Nuray Batmaz, "Yeni tedavimiz çıktı. Fizik tedavi puanları istiyorlar. Çocuğun 4 dozdan sonra belirli hareket yapmasını istiyorlar. Çocuk evde bunları yapıyor; ancak doktorun yanında yapmıyor. 1- 2 saniyelik bir şey istiyorlar, onları da çocuk korktuğu için yapamıyor. Evde yapılanları da kabul etmiyorlar. Çok mağduruz bu konuda. İlacımız çok pahalı. O yüzden sınırlı sayıda veriyorlar. Giderlerine yetişemiyoruz. Halkımızın yardımlarını bekliyoruz. Biz aile olarak yetişemiyoruz artık. Fizik tedavimiz yetersiz geldiği için kesildi. SMA'lı ailelerin hepsi mağdur. Fizik tedavimizi verin, ilacımızı verin. Çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz. İlaç bir çare bizim için. Yaşamımız o ilacımıza bağlı" diye konuştu.

"ÇOCUĞUMA NEFS OLMALARINI İSTİYORUM"

Eşinin emekli maaşıyla oğlunun tedavisini yaptırmaya çalıştıklarını anlatan Nuray Batmaz, kaymakamlıktan alınan izin sonrası sosyal medyadan yardım kampanyası başlatıldığını kaydetti. Oğlunun, SGK'nın verdiği cihazın yanında kullandığı cihazın arızalı olduğunu belirten Batmaz, "Motoru arızalanmış. Medikal malzemelere yetişemiyoruz. Motorun arızasına, 12 bin TL dediler. Bu yüzden kaymakamlık izniyle kampanya başlattık. Yardım bekliyoruz. Çocuğuma nefes olmalarını istiyorum" dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Murat
25-05-2019 15:08:00
Lütfen hesap numarası ile ilgili de bilgi paylaşabilirseniz

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI