Bugun...
Advert Advert


ÖLEN EŞTEN DUYGUSAL MEKTUP ‘’KARICIĞIM YAS TUTUP KARALAR BAĞLAMAYIN’’
Çorlu’da geçtiğimiz günlerde akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden 2 çocuk babası Semih Aktolun'un (40) ölmeden önce eşine ve kızlarına yazdığı mektuplar ortaya çıktı.

ÖLEN EŞTEN DUYGUSAL MEKTUP  ‘’KARICIĞIM YAS TUTUP KARALAR BAĞLAMAYIN’’
+ -

Önceki dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kadın Kolları Başkanı olan Dilek Aktolun, geçtiğimiz günlerde eşi Semih Aktolun’u akciğer kanseri nedeniyle kaybetti. Ölümünden önce kendisini iyi hissettiği zamanlarda eşi ve kızları için duygularını kaleme alan Semih Aktolun’un duygu yüklü mektupları ölümünden sonra ortaya çıktı.

‘’BU MEKTUP BUGÜN İÇİN BANA ÖZEL YAZILMIŞTI’’

İki buçuk yıl mücadele ettikten sonra eşini kaybettiği ilk gün üzerinde bir rahatlama olduğunu söyleyen Dilek Aktolun; ‘’Son zamanları çok acıyla geçmişti. O gün onun o acılardan kurtulduğunu bildiğim için rahatlamıştım ve tüm gün cenazede onca insanın bizimle birlikte gördüğümde çok mutlu oldum. Acaba Semih şimdi burada olsa bana ne söylerdi, insanlara ne söylerdi diye düşündüm. Gömdükten sonra eve geldik. Hastalığı süresince de kızlarına iki tane küçük defter almış. Kendini iyi hissettiği zamanlarda Nilüfer Duru’ya ve Elif Su’ya ayrı ayrı yazılar yazıyordu. Bu defterleri alıp okumak istedim. Sonra bu defterlerden birinin orta sayfasına bana bir mektup yazmıştı. Diğer mektupların hepsinde tarih ve saat yazılıydı ama bunda tarih ve saat yazılı değildi. Anladım ki aslında bu mektup bugün için bana özel yazılmıştı ve Allah eve gelince onu bulmamı nasip etti. Okudum. Çok duygulandım, gururlandım. Semih hep kendinden sonra çocukları için dik durmamı isterdi. Bu mektupla o gücü yeniden kendimde buldum’’ dedi.

‘’SİZ DE İYİ İNSAN OLUN, BİRLİK OLUN, İNANÇLI ve DÜRÜST OLUN’’

Gözyaşları içinde bulduğu mektupları okuyan Dilek Aktolun, Semih’in kızları için yazdığı mektuplarında  ‘’Elifim, sen bizim asi ama çok akıllı kızımızsın. Çok sevimlisin. Sana masal anlatmak, senin de masal dinlemen, dinlerken uyumanı çok seviyorum. Ben bu sabah biraz erken kalktım. Namaz kıldım, Kur’an okudum. Annenin de yanında oturdum. O uyuyordu. Annenizi çok seviyorum. O; çok merhametli, vefalı ve akıllı bir kadın. Güzel olduğunu söylemiyorum. Çünkü görüyorsunuz. On beş tatilde sizinle İstanbul’da akvaryuma gittik. Çok eğlendiniz. Size verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz. Siz de iyi insan olun, birlik olun, inançlı ve dürüst olun. Sana doyamıyorum kızım’’ ifadelerini kullandığını söyledi.

‘’KARICIĞIM YAS TUTUP KARALAR BAĞLAMAYIN’’

Kocasının kendisi için de bir mektup bıraktığını dile getiren Dilek Aktolun,  mektupta, ‘’Karıcığım, Allah’a emanet olun. Yas tutup karalar bağlamayın. Hayat devam ediyor ama çok kısa. Kıymetini bilin. Ahireti unutmayın. Seni çok sevdim. Üzdüğüm zamanlar için hakkını helal et. Hep mutlu olmanızı istedim. Bana çok iyi baktın. Allah, senden bin kere razı olsun. Şu gurbet elde vatanım, arkadaşım, dostum, yoldaşım oldun. Seni, sizi yalnız bırakacağım için özür dilerim. Allah’ım ne derse razıyım. Allah’ım şehitlik mertebesi verir inşallah. Haram yemedim, yedirtmedim. Sizleri çok sevdim. Her ayrılık erkendir. Zor olan gitmek mi, kalmak mı?’’ yazılı olduğunu belirtti.

 

 HABER VİDEOSU

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI