Bugun...
Advert Advert


MİNİKLER SOSO’YLA HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ
Özel Çorlu Neşe Erberk Anaokulu öğrencileri, küçük yaşta büyük sorumluluklar almaya devam ediyor.

MİNİKLER SOSO’YLA HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ
+ -
Advert

Filiz DÖNMEZ-‘’Eğitimde kaliteli hizmet’’ anlayışıyla faaliyet gösteren Özel Çorlu Neşe Erberk Anaokulu, gerçekleştirdiği farklı etkinliklerle minikleri emin adımlarla geleceğe hazırlıyor. Anaokulu yönetimi, Minik Düşler Kitabevi’nin aracılığıyla hem editör hem yazar Sima Özkan’ı okullarına davet ederek miniklerle birlikte kompost (doğal gübre) etkinliği gerçekleştirdi. Anaokulunun bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, yazar çocuklara önce Soso’nun Kompost Kitabı’nı okudu ardından minikler hem kompost hazırladılar hem de nemli bırakarak gıda atıklarının doğaya dönüşümüne katkıda bulunup toprağın yapısını verimliliği arttırmak için keyifli bir çalışma yaptılar. Atık gıdaların doğaya kazandırılmasını ve geri dönüşümün önemini öğrenen minikler, etkinlik sonunda kitaplarını büyük bir sevinç ve heyecanla Sima Özkan’a imzalattılar.

Soso’nun Kompost Kitabı Hakkında

Soso, bir apartmanın arka bahçesindeki sandıkta yaşayan küçük bir solucan. Nil adındaki küçük bir kız her öğünden sonra yiyecek artıklarını sandığına atarak onu besliyor. Çünkü Soso, bir kompost sandığında yaşıyor. Bu kitapta solucan Soso bize hayat hikayesini anlatıyor ve biz de bu sırada nasıl kompost yapabileceğimizi öğreniyoruz. Bitkiler için çok faydalı olan bu doğal gübre ne işe yarıyor ve nasıl yapılıyor? Aslında her gün yediklerimizin artıklarıyla kolayca kompost yapabileceğimizi, küçük yaştaki çocuklara basit bir dille anlatıyor Sima Özkan. Kompost sayesinde doğanın kendini sürekli yenilediğini öğreniyor; evimizin arka bahçesinde veya balkonda yapabileceğimiz bu bilimsel deneyle bu duruma tanık oluyoruz. Çocuklar da evde veya okullarında kompost yapmayı deneyerek küçük yaşta geridönüşüm ile tanışmış olacaklar.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI