Bugun...
Advert Advert


MATEMATİK OLİMPİYATLARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Bu yıl birincisi düzenlenen “Matematik Olimpiyatları” ödülleri sahiplerini buldu. Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Olimpiyatları ve Okul Tanıtım Fuarı Şenlik havasında gerçekleşti.

MATEMATİK OLİMPİYATLARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
+ -

Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi (Fen ve Sosyal Ağırlıklı Proje Okulu) bu yıl birincisini düzenlediği  “Matematik Olimpiyatları” ödül törenini gerçekleştirdi.  Ödül törenine merkez ilçe Süleymanpaşa ve diğer ilçelerdeki  resmi ve özel okul öğrencileri katılarak belge ve ödüllerini aldılar. Programa Namık Kemal Üniversitesi  Rektörü. Prof.  Dr. Mümin Şahin, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, Süleymanpaşa  Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı, Cüneyt Yüksel,  İl Milli Eĝitim Müdürü Ersan Ulusan,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet Üzgün,  Süleymanpasa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İl Milli Eĝitim Şube Müdürü İsmail Çelebi,  İlçe Milli Eĝitim Şube Müdürü Emin Gömürt,  okul müdürleri ve öĝrenci velileri katıldılar.

Okul Müdürü Abdullah ŞENOL ilçelerinde katılımı ile yaklaşık 600 öğrencinin yarıştığı Matematik Olimpiyatları ile ilgili olarak “Yoğun bir katılımın olması bizleri sevindirdi. Yarışmada ödül alan öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini kutluyorum.  Ayrıca soruların hazırlanmasın emeği geçen değerli öğretmenlerimize ve organizasyonda emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi .

Programın birinci bölümünde ödül töreni yapılırken, ikinci bölümünde okul tanıtım fuarı gerçekleştirildi.

İlkokul ve Ortaokul düzeyinde gerçekleşen ödül töreninde birinci  olan öĝrenciler  1000 TL, ikinci olan öĝrenciler  750 TL,  üçüncü olan öğrenciler 500 TL para ile ödüllendirildi. Ayrıca ilk 40 giren öğrenciler de ödüllendirildi.

Matematik Olimpiyatlarında  dereceye giren öğrenciler şöyle:

Ortaokullar kategorisinde;

  1.  Ahmet Eren Sevinç / Kazandereli  Memiş Pehlivan Ortaokulu Ortaokulu  
  2. Mehmet Berkay Küp / Ş. Mehmet Şengül Ortaokulu
  3. Eralp İbiş / 50. Yıl Ortaokulu

İlkokullar Kategorisinde

  1. Öykü Karakaş / Safiye Osman Çeliker İlkokulu
  2. Abdullah Tanrıkulu / Hüseyin Pehlivan İlkokulu
  3. Berna Gülsüm Tekin / Safiye Osman Çeliker İlkokulu

Okul Tanıtım Fuarında ise,  bir yıllık yapılan çalışmalar sergilendi. Coşku içinde geçen program, okçuluk gösterimi ve müzik etkinliği ile son buldu.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI