Bugun...
Advert Advert


KURU DERE’DE ÇEVRE KATLİAMI
Çok sayıda balık telef oldu.

KURU DERE’DE ÇEVRE KATLİAMI
+ -

Ergene’de dereye bırakılan kimyasal atık nedeniyle derenin suyu maviye dönüşürken çok sayıda sazan balığı telef oldu.

Ergene ilçesine bağlı Karamehmet ile Ulaş Mahalleleri arasında bulanan Kuru Dere’nin su rengi bırakılan kimyasal nedeniyle maviye dönüştü. Olay, tarlasını süren bir çiftçinin derenin mavi rengini görüp Ergene belediyesi ekiplerine bildirmesiyle ortaya çıktı. Zabıta ekipleri, Kuru Dere’ye gelerek burada derenin mavi olduğunu ve balıkların da can çekiştiğini gördü. Olayı haber alıp dereye gelen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, yaşanan olayın tam bir çevre katliamı olduğunu belirterek “Karamehmet ve Ulaş mahallelerimizden geçen Kuru Dere deresinde çevre katliamıyla baş başayız. Nereden geldiği belli olmayan bir kimyasal şu anda Kuru Dere’deki canlılar ölüm kalım savaşı veriyor. Deredeki koku rezalet. Canlılar ölümle pençeleşiyor. Gördüğünüz gibi renk değişmiş. İl Çevre Müdürlüğü ekipleri dereden numune alacaklardır. Bu suyun kirliliğinin kaynağını bulacağız. Ondan sonra da gerekirse yargıya teslim ederek bir daha çevreyi kirletmemeleri için mücadele edeceğiz” dedi.

BAŞKAN YARDIMCISI BAYDARLI ‘’EKİPLERİMİZ HEMEN OLAY YERİNE GELDİ’’

Ergene Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı ise gelen ihbar üzerine çevre ve zabıta ekiplerinin hemen harekete geçtiğini belirterek, “Ergene Belediyesi olarak bir ihbar aldık ve ekiplerimizle hemen olay yerine geldik. Bir çevre katliamı ile karşı karşıyayız. Muhtemelen bölgeden kirli veya kimyasal veya asitli sular atıldığını düşünüyoruz. Çevre yetkilileri de muhtemelen buradan numune alacaklardır” diye konuştu.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI