Bugun...
Advert Advert


KAPAKLI EMNİYETİ ÇALIŞIYOR
Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 1 Kasım-19 Aralık tarihleri arasında yapılan çalışmalarda pek çok kişi gözaltına alınırken, çok sayıda umuma açık yer de denetlendi.

KAPAKLI EMNİYETİ ÇALIŞIYOR
+ -

35 UMUMA AÇIK YER DENETLENDİ

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 50 günlük süre zarfında 27 market, 3 müzikhol, 2 alkollü mekan ve 3 kıraathane olmak üzere toplam 35 umuma açık yer denetlenirken, 12 mekana alkol satışından, 1 mekana da kumardan işlem yapıldı.

4 BİN 620 LİRA CEZA UYGULANDI

4 kişiye 1774 sayılı kanundan idari para cezası uygulanıp SGK’ya bildirilirken, 33 kişiye de 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’ndan 4 bin 620 lira idari para cezası uygulandı. 1 mekana 18 yaş altı işçi çalıştırmaktan işlem yapılırken, 1 mekana da geç kapatmaktan ve ruhsatsız işyeri çalıştırmaktan işlem yapıldı. Yapılan umuma açık yer denetimlerinde toplam 8 bin 876 lira idari para cezası kesilirken, 1 ruhsatsız işletmenin de faaliyeti durduruldu.

5 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

6136 Sayılı SKM (Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun) kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda da 4 ruhsatsız tabanca ve 1 kurusıkı tabanca ele geçirildi.

41 KİŞİ YAKALANDI

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda da 1 şahıs yağma (gasp), 5 kişi hırsızlık, 5 kişi dolandırıcılık, 2 kişi uyuşturucu, 2 kişi kaçakçılık, 1 kişi terör, 24 kişi diğer suçlardan olmak üzere toplam 41 kişi yakalanırken, bunların 18’i tutuklanarak cezaevine konuldu. Faili meçhul hırsızlıklar ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında da 5 faili meçhul dosyadan 8 kişi tespit edilerek yakalandı.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI