Bugun...
Advert Advert


İSPANYA'DA TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDİYOR
Çorlu Düşün Satranç Evi Spor Kulübü; İspanya'da düzenlenen 2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na sporcusu Ateş Atabey Ayhan’ı gönderdi. Ayhan, İspanya’da Tekirdağ’ı temsil ediyor.

İSPANYA'DA TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDİYOR
+ -
Reklam

Filiz DÖNMEZ-2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası, 04-15 Kasım 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Santiago de Compostela şehrinde gerçekleşiyor. 90 ülkeden 851 sporcunun yarıştığı şampiyonada 8 Yaşaltı Genel Kategorisinde Tekirdağ’ı, Çorlu’dan Ateş Atabey Ayhan temsil ediyor.

2015 senesinde Uğur Can Kirazcı tarafından kurulan ve bünyesinde 8 tane antrenör bulunduran Çorlu Düşün Satranç Evi Spor Kulübü, İspanya’da düzenlenen 2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na Çorlu’dan 8 yaşındaki Ateş Atabey Ayhan’ı gönderdi. Şampiyonada yarışan genç Türk sporcular, ilk günü 5 galibiyet ve 2 kayıp ile kapattılar.  Çorlu’nun gururu Ateş Atabey Ayhan ise ilk günde yapılan turun kazanan yarışmacılarından oldu. 2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası heyecanına ikinci gün oynanan 2. tur maçları ile devam edildi. 2 IM, 5 FM, 4 WFM, 63 CM ve 45 WCM olmak üzere toplamda 119  unvanlı sporcunun yarıştığı şampiyonanın 2. turundan Türk kafilesi; 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 kayıp ile oldukça güzel bir şekilde ayrıldı. 8 yaş genel kategoride yarışan sporculardan Mert Can Seviğ ile Ateş Atabey Ayhan ise ikinci gün de kazanarak şampiyonaya iki galibiyetle başladılar. İspanya’nın Santiago de Compostela şehrinde gerçekleştirilen 2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nın dün oynanması gereken 3. Turu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Üçüncü tur, bugün TSİ 18:30'da oynandı. Üçüncü turda Ateş Atabey Ayhan, turu kazanamadı.

15 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek olan 2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı temsil eden Ateş Atabey Ayhan’a başarılar diliyoruz.

ÇORLU DÜŞÜN SATRANÇ EVİ SPOR KULÜBÜ

2015 senesinde Uğur Can Kirazcı tarafından kurulan ve bünyesinde 8 tane antrenör bulunduran Çorlu Düşün Satranç Evi Spor Kulübü, satranç sporuna verdiği destekle oldukça dikkat çekiyor.  1 defa Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’na, 2 defa Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’na, 1 defa Avrupa Amatörler Satranç Şampiyonası’na, 1 defa Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na, 2 defa yöresel liglere, 1 defa Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’na, 3 defa Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na sporcu katmayı başarmıştır. Çocukların sosyal yönlerini geliştirmek ve satranç oynayan bir nesil yetiştirmek amacıyla çıkılan yolda, sevgiyle başarıya giden bir yolculuğa adım atılıyor.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI