MARMARACIK MAHALLESİ PARKINA KAVUŞUYOR
Marmaracık Mahallesi’nde Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına başlanılan ve çok kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Gençlik Parkı’nda yapılan çalışmaları Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yerinde inceledi.

MARMARACIK MAHALLESİ PARKINA KAVUŞUYOR


Ergene’de vatandaşların en iyi şekilde zaman geçirecekleri sosyal alanlar kısmına Ergene Belediyesi yakında bir yenisini daha ekleyecek. Kurulduğu günden itibaren Ergene’yi her geçen gün daha da güzelleştirmeye devam eden Ergene Belediyesi mahallelerine yapmış olduğu yeni oyun parkları ile çocukların gönüllerince eğlenmesini sağlarken ailelerde yeşil doğanın tadını çıkartıyor.

Kısa bir süre sonra hizmete başlayacak olan Marmaracık Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nı ziyaret eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ‘’Ergene’de sevgi ile çalışmaya devam ediyoruz’’ diyerek “Ergene’de vatandaş odaklı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Göreve geldiğimiz andan itibaren Ergene’ye kazandırmış olduğumuz sosyal alanlarımız ile çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerimize değer katan alanlar yarattık. Yapmış olduğumuz bu güzel projede vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri, çocuklarımızın güvenli bir alanda oyun oynamalarını sağlayacak tüm ayrıntılara özen gösterdik. Gece gündüz demeden Ergenemiz adına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplam 6 bin 700 metrekare alan üzerine yapılan Marmaracık Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nda 3 bin 380 metrekare yeşil alan, 1700 metrekare beton yol, 580 metrekare yürüyüş yolu, çocuklar için 645 metrekare kauçuk oyun alanı, 13 adet kamelya, 50 adet oturma bankı, 1 adet çay ocağı, bay, bayan ve engelli tuvaleti, alan içinde bulunan 1200 ağaca ek olarak 1827 adet ağaç, oyun grupları, spor aletleri, trambolinler, engellilere yönelik aletler, aydınlatma ve sulama sistemleri mevcut.


Tarih: 12.06.2019 14:56