KATİL YAŞANAN OLAYLARI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ
1’i polis 3 kişiyi yaraladı, 1 kişiyi de öldürdü ‘’Yaşananları hatırlamıyorum’’ dedi.

KATİL YAŞANAN OLAYLARI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ


Geçtiğimiz gece Tekirdağ’da biri polis 3 kişiyi bıçakla yaraladıktan sonra 1 kişiyi de öldüren şizofreni hastası İbrahim Yakut (57), ifadesinde yaşananları hatırlamadığını söyledi.

Süleymanpaşa’da yaşayan ve şizofreni hastası olan İbrahim Yakut, geçtiğimiz gece Tintinpınar Caddesi üzerindeki bir kıraathaneye giderek burada tartıştığı iş yeri sahibi ile bir müşteriyi bıçakladı. Olay yerine gelen polislere direnen Yakut, çıkan arbede sırasında 1 polis memurunu da bıçakla yaraladı.
Kaçmayı başaran İbrahim Yakut, kendisini kovalayan polislerden saklanmak için bir apartmana girdi.  4 katlı apartmanın en üst katına çıkan Yakut, dairenin kapısını çalarak dairede yaşayan İsmail Şentürk’ün kapıyı açmasıyla birlikte zorla içeri girdi. Yakut, elindeki bıçakla Şentürk’ü çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra  boğazını keserek öldürdü. Polis, daireye kapıyı kırarak girdi. Yakut, kendisini kilitlediği banyoda biber gazı sıkılarak, etkisiz hale getirildikten sonra yakalandı.
Gözaltına alınan Yakut, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.
İlk ifadesinde yaşanan olayları hatırlamadığını, kendisinin kimseye saldırmadığını ve daireye girdiğinde ölen kişiyi yerde yatar halde bulduğunu öne süren Yakut, elleri kelepçeli olarak sevk edildiği adliyede 'kasten adam öldürmek' ile 'birden fazla kişiyi ve görevli memura mukavemet ve yaralamak' suçlarından tutuklandı. 


Tarih: 12.06.2019 12:55