TIR SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI
Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Çorlu TEM yolunda tırın arkadan çarptığı otomobilde bulunan 5 kişinin yanarak can verdiği kazada gözaltına alınan tır şoförü Mehmet Varış, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

TIR SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI


Kaza, Çorlu'nun TEM gişeleri mevkiinde Ramazan Bayramı’nın ikinci günü meydana geldi. İstanbul'dan Çanakkale’ye yakınlarının düğününe giden Yasemin Kaynar İbiş yönetimindeki 67 AV 778 plakalı otomobile, arkadan gelen Mehmet Varış yönetimindeki 34 FL 2845 plakalı tır çarptı. Şiddetli çarpmanın etkisiyle otomobil alev alarak yandı. Otomobilde bulunan Yasemin Kaynar İbiş, Büşra İbiş, Melike Sülün, Şaban Sülün ve Şeyma Yavuz olduğu belirlendi. Melike Sülün’ün eşyalarının arasında Şaban Sülün adına bankamatik kartı çıktığı için ölenler arasında olduğu belirtilmişti. Ancak ölen 5. kişinin Nesrin Narin olduğu ve ailesinin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği belirtildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Olaydan sonra  Ergene İlçesi Velimeşe  Karakol  Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınan tır sürücüsü Mehmet Varış, ifadesinde otomobilin önünde son anda durduğunu belirterek, “Otomobil önümde gidiyordu. TEM'de Çorlu sapağını geçince aniden durdular. Sapaktan döneceklerdi sanırım, kaçırınca sürücü fren yaptı. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Fren yaptım ama duramadım ve otomobile çarptım. Çarpmanın etkisiyle otomobil hemen alev alıp yanmaya başladı. Ben yangın söndürme tüpüyle araçtan inip koştum ancak alevler otomobili bir anda sardı. Gücüm yetmedi. Diğer yoldan geçen sürücüler de yangın söndürme tüpleri ile yardım için koştular ama söndüremedik. Alevler çok büyüktü. Böyle bir şey olmasını istemezdim” dedi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet Varış, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAKIN TAKİP MESAFESİ İDDİASI

5 kişinin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili olarak Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın incelemelerinin sürdüğü belirtilirdi. Kazada kimin kusurlu olduğu trafik bilirkişisinin hazırlayacağı rapor sonunda belli olacak. Ancak ilk belirlemelere göre kazada tır sürücünün otomobili yakın mesafede seyrettiği, otomobilin de emniyet şeridinde durması gerektiği ifade edildi.

 

 


Tarih: 07.06.2019 13:47