İMAMOĞLU’NA DESTEKTEN BIÇAKLANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 yıl önce Türkiye Esnaf Buluşması Toplantısı’nda ‘’Manevi kızım’’ olarak bahsettiği Tekirdağlı Göknur Damat, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)seçimlerini iptal etmesinin ardından Ekrem İmamoğlu’na destek verdiği için dün bıçaklandı.

İMAMOĞLU’NA DESTEKTEN BIÇAKLANDI


Filiz DÖNMEZ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Manevi kızım’’ dediği ve kanser tedavisinden sonra hastalığı yenerek kendine iş yeri açan Tekirdağlı Göknur Damat, İBB seçimlerinin iptal edilmesinin ardından Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Damat, ‘’Her şey çok güzel olacak’’ sloganıyla başlatılan İmamoğlu’nun kampanyasına 20 TL de bağışta bulundu. Bu olayın ardından Göknur Damat, dün bıçaklı saldırıya uğradı.

İMAMOĞLU'NDAN DAMAT'A ZİYARET

Saldırıdan sonra Damat’a bugün Ekrem İmamoğlu, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan İmamoğlu; ‘’Bana bağış yaptığı için önce sosyal medyada hedef gösterilen dün de bıçaklanan Göknur Damat’ı ziyaret ettim. Göknur'a tercihinden dolayı saldırılması ve linç kültürünün toplumda yer etmesi başta siyasiler olmak üzere hepimizin sorunu. Herkes sözlerine ve eylemlerine dikkat etmeli’’ dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun Göknur Damat’a gerçekleştirdiği ziyarete CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katıldı.


Tarih: 13.05.2019 13:10