BABASINDAN HABERSİZ ALDIĞI OTOMOBİL İLE TAKLA ATTI
Lise öğrencilerinden 1'i öldü, 2'si yaranladı.

BABASINDAN HABERSİZ ALDIĞI OTOMOBİL İLE TAKLA ATTI


Malkara’da babasından habersiz aldığı otomobil ile pikniğe giden 3 lise öğrencisinin bulunduğu otomobil, kontrolden çıkarak takla attı. Kazada otomobili kullanan Mustafa Atçı (16) yaşamını yitirdi, 2 sınıf arkadaşı yaralandı.

DEVLET HASTANESİNE KALDIRILDI

İddiaya göre, Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıf öğrencileri Mustafa Atçı, Bedirhan Demirbacak (16) ve Ebubekir Çiğdem (15) pikniğe gitmek için Mustafa Atçı’nın babasından habersiz 34 DF 3095 plakalı otomobili alarak 3 sınıf arkadaşı ile Hayrabolu ilçesi yönüne doğru yola çıktı. Mustafa Atçı yönetimindeki otomobil, Malkara çıkışında kontrolden çıktı ve taklalar atarak ters döndü. Yaklaşık 30 metre sürüklenen otomobildeki Mustafa Atçı olay yerinde yaşamını yitirdi, sınıf arkadaşları Ebubekir Çiğdem ile Bedirhan Demirbacak yaralandı. Yaralı öğrenciler, çevredeki vatandaşlar tarafından çağrılan sağlık ekipleri tarafından Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Acı haberi alarak hastaneye akın eden Mustafa Atçı'nın yakınları sinir krizi geçirirken, kazayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.


Tarih: 21.04.2019 11:47