Bugun...
Advert Advert


GÜNCEL TEKİRDAĞ VAKA HARİTASI
Tekirdağ'da geçen haftaya göre vaka sayılarında azalma oldu.

GÜNCEL TEKİRDAĞ VAKA HARİTASI
+ -
Advert

Gundemtekirdag.com'un haberine göre, Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenen uygulamada Tekirdağ'da mahalle mahalle, sokak sokak koronavirüs risk dağılımı haritasında geçen haftaya göre vaka yoğunluğunda azalma olduğu gözlemlendi.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI RENKLERİ NE ANLAMA GELİYOR?
Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan uygulamada Türkiye COVID-19 vaka haritasında kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak belirtildi. 
Kırmızı halka: Yüksek riskli bölge
Yeşil halka: Az riskli bölge

TEKİRDAĞ'DA BAZI İLÇELERDE VAKA YOĞUNLUĞU ÇOK AZALDI
Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre; Tekirdağ'ın birçok ilçesinde bir önceki haftaya göre riskli bölgelerin azaldığı görülüyor.

Tekirdağ'da bir çok ilçede COVID-19 vakalarının yoğun olduğu ve çok riskli bölge olarak tanımlanan bölgelerin azaldığı görülürken; Marmara Ereğlisi, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Saray gibi ilçelerde yüksek riskli vaka yoğunluk oranının çok az olduğu görülüyor.

YAŞAM HASTANESİ SON VAKANIN DA TABURCU EDİLDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde hizmet veren Özel Yaşam Hastanesi'nde 12 Mayıs itibariyle son korona hastasının da sağlığına kavuşup, taburcu edilmesinin ardından hastane'de normalleşmeye geçildiği açıklanmıştı.

ÇORLU, ÇERKEZKÖY'DE YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR
Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan Hayat Eve Sığar uygulamasından 15 Mayıs Cuma günü elde edinilen sonuçlara göre; Tekirdağ'da vaka sayısı en yoğun ilçelerin Çorlu, Çerkezköy olduğu görülürken, bu iki ilçeyi Kapaklı ve Süleymanpaşa'nın takip ettiği görüldü.

GEÇTİĞİMİZ HAFTAYA GÖRE RİSKLİ BÖLGELER AZALDI
Geçtiğimiz haftaya göre bu 4 ilçede de kırmızı bölgelerin azaldığı ve vaka sayısının çok düştüğü gözlemlendi.

MARMARA EREĞLİSİ COVİD-19 DURUMU
Marmara Ereğlisi'nde Hayat Eve Sığar uygulamasındaki sonuçlara göre; 15 Mayıs Cuma günü itibariyle riskli bölge bulunmazken, Marmara Ereğlisi ilçe genelinde COVID-19 vakasının azalarak, yok denecek kadar az seviyeye geldiği görülüyor.


ŞARKÖY'DE YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE BULUNMUYOR
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde de 15 Mayıs Cuma günü itibariyle yüksek riskli bölge olarak adlandırılan kırmızı bölge bulunmazken, çok az derecede bazı bölgelerde az miktarda COVID-19 vakasının olduğu gözleniyor.


MURATLI'DA KORONA DURUMU
Tekirağ'ın Muratlı ilçesinde vaka sayısının da çok az olduğu görülüyor.

Muratlı ilçesinde 15 Mayıs itibariyle yüksek riskli bulunmazken, vakaların az sayıda yer yer olduğu görülüyor.


HAYRABOLU'DA DA COVID-19 YOĞUNLUK ORANI DÜŞÜK
Hayrabolu'da 15 Mayıs itibariyle korona vakalarının yoğunluk durumunun düşük olduğu görülüyor. Hayrabolu'da riskli ve yüksek riskli bölge bulunmuyor.  Hayrabolu genelinde görülen korona vakalarının ilçenin tamamına yayılmadığı sadece bir kaç mahallede az sayıda olduğu görülüyor.

 

SARAY İLÇESİ KORONA DURUMU 
15 Mayıs Cuma günü itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Hayat Eve Sığar uygulamasındaki sonuçlara göre; Tekirdağ'ın Saray ilçesinde küçük bir bölgede çok riskli bölge bulunuyor. 

Büyükyoncalı'da da yüksek riskli bölge bulunmazken, vakaların az ve yer yer olduğu dikkat çekiyor.


MALKARA'DA COVID-19 YOĞUNLUĞU DÜŞÜK
15 Mayıs Cuma günü itibariyle Malkara'da corona  vakalarının yoğunluk oranının çok az olduğu görülüyor. Malkara'da yüksek riskli bölge bulunmazken, vakaların çok küçük bir-iki bölgede bir miktar yoğunlaşma olduğu görülüyor.


KAPAKLI CORONA YOĞUNLUK HARİTASI
Kapaklı'da 15 Mayıs Cuma günü itibariyle COVID-19 vakalarının bazı bölgelerde yoğunlaştığı görülüyor. Vakaların bazı bölgelerde riskli bölgeler oluşturduğu görülüyor.


SÜLEYMANPAŞA'DA DA KORONA VAKALARI AZALIYOR
Süleymanpaşa'da diğer ilçelerde olduğu gibi COVID-19 vaka yoğunluk oranının geçtiğimiz haftaya göre azaldığı görülürken, riskli bölgelerin de azaldığı görülüyor.

HÜRRİYET MAHALLESİ CORONA DURUMU
Hürriyet mahallesinde Tekirdağ Anadolu Lisesi ve Batuhan Düğün Salonu civarında küçük bir bölgede oluşan kırmızı bölge dikkat çekierken, yer yer vakaların görüldüğü ve düşük riskli bölgeler oluştuğu görülüyor.

Hürriyet mahallesinin üst bölümlerinde ise güncel COVİD-19 vakasının bulunmadığı görülüyor.

DEĞİRMENALTI YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE BULUNMUYOR
Değirmenaltı bölgesinde çok sayıda vakanın bulunmadığı ve yüksek riskli bölge oluşmadığı görülüyor. Sadece küçük bir bölgede düşük riskli bölge oluştuğu görülüyor.


KUMBAĞ VE ALTINOVA'DA DA YÜKSEK RİSKLİ YOĞUNLUK BULUNMUYOR
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Altınova mahallesi'nde korona vakalarında yüksek derecede yoğunluk görülmezken, bazı bölgelerin az da olsa yeşil olduğu görülüyor.

 

ÇINARLI VE 100. YIL MAHALLELERİNDE VAKA YOĞUNLUĞU AZALIYOR
Süleymanpaşa Çınarlı, Aydoğdu ve 100. yıl mahalleleri civarında çok fazla yoğunluk görülmezken; vakaların daha geniş bir bölgeye az şekilde yayıldığı görülüyor. 


ÇORLU GÜNCEL KORONA YOĞUNLUK DURUMU
Hayat Eve Sığar uygulamasından edinilen sonuçlara göre; Tekirdağ'ın çoğu ilçesinde olduğu gibi Çorlu'da da geçtiğimiz haftaya göre riskli görülen vaka sayısının çok olduğu bölgelerin azaldığı ve yüksek riskli mahalle sayısının da azaldığı görülüyor.

 

ÇERKEZKÖY GÜNCEL COVID-19 YOĞUNLUK DURUMU
15 Mayıs Cuma günü itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Hayat Eve Sığar uygulamasındaki sonuçlara göre; Çerkezköy'de kırmızı ile işaretlenen bölgelerin Tekirdağ'ın diğer ilçelerine nazaran daha fazla olduğu görülüyor.

 Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Ben o ben
23-05-2020 15:29:00

Bu habere ve haritaya göre corona fabrika da çalışan kısmı seviyor işciyi

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI