Bugun...
Advert Advert


GELENEKSEL OKULLAR ARASI ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI
Geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için gerçekleştirilen Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) arasında yapılmış olan iş birliği protokolü gereğince düzenlenen okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” sona erdi.

GELENEKSEL OKULLAR ARASI ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI
+ -
Advert

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, okullarda toplanan atık pilleri tartarak teslim aldı. Okullardan toplamda 2 bin 827 kilogram atık pil toplandı. Dereceye giren ilk altı okul sırasıyla; Fevzi Çakmak İlkokulu, Mükerrem Ali Kayan İlkokulu,  Yunus Emre İlkokulu, Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu, 75. Yıl Bedia Süleyman Serpicioğlu Ortaokulu ve Şahinler Ortaokulu oldu.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin ve Temizlik İşleri Müdürü Cahit Kurt tarafından dereceye giren okulların okul yönetimlerine hediye fotokopi makineleri takdim edildi.

Çorlu İlçe genelinde  muhtarlıklar arasında düzenlenen “Bozulan Küçük Ev Aletleri Ve Lambalar İçin Muhtarlar Yarışıyor“ yarışması ‘lamba’ ve ‘florasan’ klasmanında ise dereceye giren Hürriyet Mahallesi Muhtarlığı oldu.

“Öğrencilerimize Çevre Koruma Bilinci Aşılıyoruz”

Okulları tek tek ziyaret edip eğitimci ve öğrencilere hediye ve belgelerini takdim eden Başkan Sarıkurt, öğrencilere çevre ile doğayı koruma bilincinin aşılanmasının önemine değinerek şunları söyledi: “Sıfır atık çalışmalarının amacı israfın önüne geçmek, çevre kirliliğini azaltmak ve doğal kaynakları verimli kullanmaktır. Tüm dünya artık sıfır atık çalışmaları uyguluyor. Biz de Çorlu Belediyesi olarak geri dönüşüm ve sıfır atık noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Geri dönüşüm ve sıfır atık yaklaşımıyla çevre bilinci oluşturmak amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında okullarımız ve öğrencilerimizi de bu projeye dâhil ediyor ve öğrencilerimize çevreyi koruma bilincinin aşılanmasını sağlıyoruz.

“Çocuklarımız, Geleceğimiz”

Geri dönüşümün ve çevreyi korumanın ne kadar çok önemli olduğunu çocuklarımıza anlatmalı ve göstermeliyiz. Çocuklarımıza sağlıklı bir çevre, sağlıklı bir gelecek bırakmak zorundayız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden Dünya’nın geleceğini de düşünmeli ve çözümler üretmeliyiz.”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt daha sonra öğrencilerle de bir araya gelip okul bahçesinde oyun oynayarak eğlenceli dakikalar geçirdi. Başkan Sarıkurt'a teşekkür eden öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” ise Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından katılan okulların atık pilleri toplanmaya başlamış olup hediyelerin dağıtımı 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI