Bugun...
Advert Advert


GELECEĞİN VETERİNERLERİ BAKIMEVİNDE EĞİTİM ALDI
Binlerce sahipsiz hayvanın tedavisinin ve bakımının yapıldığı Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde geleceğin veteriner hekimleri meslekleri hakkında uygulamalı eğitim aldı.

GELECEĞİN VETERİNERLERİ BAKIMEVİNDE EĞİTİM ALDI
+ -
Advert

Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nin talebi üzerine 600 hayvan kapasitesiyle Trakya Bölgesi’nin en büyük bakımevi olan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi kapılarını öğrencilere açtı. Veteriner hekimliği ve hayvan bakımı konularında belediyenin veteriner hekimlerinden uygulamalı eğitim alan öğrenciler, bu eğitimin gelecekteki mesleki hayatlarına büyük katkı sağladığını belirterek yardımlarından dolayı belediyeye teşekkür ettiler.

KENDİLERİNİ GELİŞTİRME İMKÂNI BULDULAR

Kısa süre sonra öğretim süreçlerini tamamlayarak mezun olacak olan geleceğin veteriner hekimleri, dört gün boyunca kısırlaştırma vb. ameliyatlar, bakımevinde bulunan hasta ve yaralı hayvanların tedavisi ve ayrıca kemoterapi uygulamaları hakkında belediye hekimlerinden eğitim aldı. Beş yıllık öğrenimlerini başarı ile tamamlayacak olan öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitim ile kendilerini daha da geliştirme imkânı buldu.

Alanında Uzman Hekimler Eşlik Etti

Verilen eğitimlere NKÜ’de görev yapan cerrahi ve dâhiliye alanında profesör ve doçent veteriner hekimler de eşlik etti. Kurumun faaliyetleri hakkında da bilgi alan öğrenciler, işaretleme ve aşılama faaliyetleri gibi gerçekleştirilen uygulamaları yerinde görme imkânı buldular.

‘Gurur Duyuyoruz’

Veterinerlik Fakültesi öğrencilerine verilen eğitimin hem öğrenim hem de meslek hayatlarına büyük katkı sağlayacağını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Öğrencilere eğitim verecek kapasiteye ve ekipmana sahip bir bakımevini faaliyete geçirdiğimiz için gurur duyuyoruz. Veteriner hekimlerimiz ve bakımevi çalışanlarımız öncülüğünde sahipsiz hayvanlarımızı korumaya ve tedavi etmeye devam edeceğiz” dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI