Bugun...
Advert Advert


FIRINCILAR PİDE SATIŞLARINDAN UMUTLU
Çorlu ve Ergene Fırıncılar Derneği Başkanı Haşim Yiğit, iki ilçede 85 fırında günde toplam 500 bin ekmek üretimi yaptıklarını, bu yıl pide satışlarından da umutlu olduklarını söyledi.

FIRINCILAR PİDE SATIŞLARINDAN UMUTLU
+ -

Çorlu ve Ergene  Fırıncılar Derneği Başkanı Haşim Yiğit, halka en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirterek bu yıl 500 gram pidenin  5 lira, 225 gram pidenin 2.5 lira olduğunu söyledi. Yiğit, "Çorlu ve Ergene ilçelerimizde derneğimize üye 85 fırıncı arkadaşımız bulunmakta olup günde  450  ile 500 bin arasında ekmek üretimi yapılmaktadır. Bu fırınlarda toplam  iki bine  yakın istihdam sağlamaktadır. Geçen yıl ramazan ayında pide satışlarımız iyiydi ancak bu yıl beklentimiz geçen yıla oranla biraz daha fazla. 225 gram pidenin satış fiyatı 2.5 lira,500 gramlık pidenin satış fiyatı ise 5 liradır. Umutluyuz, bu yıl pide satışlarının fazla olacağına da inanıyoruz" dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI