Bugun...
Advert Advert


DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE KORULUK TEMİZLENDİ
Ergene Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü’nde Ergene İlçesi Velimeşe Mahallesi’nde bulunan koruluk piknik alanında düzenlenen etkinlik ile kutlanıldı. Etkinlik çerçevesinde koruluk içinde bulunan çöpler belediye tarafından toplanıldı.

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE KORULUK TEMİZLENDİ
+ -

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bayram tatiline denk gelmesi sebebiyle Ergene Belediyesi hafta sonu düzenlemiş olduğu etkinlik ile Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Velimeşe Mahallesi’nde bulunan koruluk piknik alanındaki etkinlikte Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Ayça Albayrak, Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi meclis üyeleri, CHP Ergene ilçe başkanı, mahalle muhtarları, Çevre Koruma ve Ambalaj Atılları Değerlendirme Vakfı ile Ergene Belediyesi Temizlik İşleri personeli korulukta yerlere atılmış olan çöpleri topladılar.

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı bugünkü ve gelecek nesiller için çevreyi korumaya ve geliştirmeye yönelik büyük sorumluluğumuzun olduğu hususuna vurgu yaparak, “Bugünde doğal kaynakların özenli ve dikkatli bir şekilde kullanılması, geri dönüşümün ekonomiye katkısı, atıkların ayrı biriktirilmesi ile çevre bilincinin yaygınlaştırılması önemi vurgulanmaktadır. Hayat kalitemizin arttırılması temiz bir çevre ve doğal kaynaklarının dengeli kullanımı ile mümkündür. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya, daha temiz bir Ergene bırakmak istiyoruz. Çevre bilincinin oluşturulması amacıyla her yıl Haziran ayının ilk haftası mahallelerimizde kapıdan kapıya bilinçlendirme çalışması yapmaktayız. İlçelerimizde ağaçlandırma çalışmaları her yıl aralıksız devam etmektedir. İlçe genelindeki okullarımızda Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşüme kazandırılması ve Sıfır Atık hususunda öğrencilerimize bilgilendirme sunumları yapmaktayız. Çevre temizliğine önem veriyor ve halkımıza bu hizmeti kesintisiz olarak en kaliteli şekilde sunuyoruz” dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI