Bugun...
Advert Advert


ÇORLU DERESİ’Nİ KİRLETEN İŞLETME BULUNDU
Çerkezköy’de Ergene Nehri'nin kolu olan Çorlu Deresi'nin ‘’kırmızı ve pembe’’ akmasına bir geri dönüşüm tesisinin neden olduğu belirlendi.

ÇORLU DERESİ’Nİ KİRLETEN İŞLETME BULUNDU
+ -
Reklam

Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy ilçesinin Veliköy Mahallesi'nden geçen Ergene Nehri'nin bir kolu olan Çorlu Deresi’nin kırmızı ve pembe renge boyandığı tespit edildi. Gelen şikayetler üzerine yapılan incelemeler sonucunda Çorlu deresini kirleten işletme bulundu.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban'ın bölgede gerçekleştirdiği incelemelerin ardından yapılan yazılı açıklamada ‘’3 Ekim 2018 Tarihinde saat 18.30 sıralarında, ‘İlçemizden geçen Çorlu Deresinin Veliköy kavşağı yanında pembe renkli görüntüsü’ ihbarı  tarafıma telefonla ve görüntülü olarak ulaştırılmıştır. İhbar alınır alınmaz Kaymakamlığımızca oluşturulan; Tekirdağ İl Çevre ve Şehircilik Müdürü ve ekibi, İlçe Jandarma Komutanı ve ekibi, İlçe Emniyet Müdürü ve ekibi, ÇOSB Çevre müdürü ve teknik elemanlarınca kalabalık bir  çalışma gurubu ile derenin pembe renge dönüştüğü noktadan, Çorlu deresinin akış istikametinin tersine gerekli numuneler alınmak suretiyle geniş çaplı bir araştırma başlatılmış, bataklık ve sazlık arazi boyunca deredeki kirlilik takip edilmiş ve atığı dereye veren işletme tespit edilmiştir. Tüm gece boyu devam eden çalışmalarımızın büyük bir kısmına bazı basın mensupları da katılmıştır. Atığı dereye verdiği tespit edilen işletmeye gerekli adli ve resmi işlemler başlatılmıştır’’ denildi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI