Bugun...
Advert Advert


ÇORLU BELEDİYESİ’NİN İLK MECLİSİ TOPLANDI
31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Çorlu Belediyesi, ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda başkan yardımcılıklarına Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan ve Adnan Kum getirildi.

ÇORLU BELEDİYESİ’NİN İLK MECLİSİ TOPLANDI
+ -

Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen Nisan Ayı Olağan Meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 21 gündem maddesinin ve ek gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısında Meclis 1. ve 2. başkan vekilliklerine Hasan Toprak ve Kemal Ergin; Meclis kâtip üyeliklerine Seniha Merve Öztürk ve Mustafa Keskin asil üye seçilirken Oya Asıl Güney ve Muhammet Emin Gülbaba yedek üyeliğe seçildi. Encümen üyeliklerine Oya Asıl Güney, Alev Türk ve Turgay Kumlu; İmar Komisyonu kurularak üyeliklere Cihan Kaygusuzoğlu, Bilgehan Çağlar, Kemal Ergin, Ateş Akdere ve İsmail Güleroğlu; Plan ve Bütçe Komisyonu kurularak üyeliklere Değer Kara, Öner Tekin, Adviye İşbuyuran, Mustafa Eryılmaz ve Mustafa Keskin; İçişleri Komisyonu kurularak üyeliklere Oya Asıl Güney, Fahri Sangdıç ve Bilgin İnceoğlu; Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu kurularak üyeliklere Mert Yılmaz, İsmail Akar ve Muhammet Emin Gülbaba; Ulaşım Komisyonu kurularak üyeliklere Erdinç Özkan, Sait Ali Küçük ve Gökhan Tunalı; Çevre ve Sağlık Komisyonu kurularak üyeliklere Hatice Temel, Muzaffer Birdal ve Nazmi Yamanoğlu; TRAKYAKENT Birliği’ne Engin Akın ve Güner Çetin asil üye, Ateş Akdere ise yedek üye olarak; Marmara Belediyeler Birliği’ne Kemal Ergin asil üye, Nuri Köşkdere ise yedek üye olarak seçildi. Olağan belediye meclis toplantılarının ve Encümen toplantılarının her ayın ilk Çarşamba günü yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Meclis üyelerine ödenecek huzur hakkı tespit edilerek oy birliğiyle kabul edildi. Başkan yardımcılarına ödenecek ücret tespit edilerek oy birliğiyle kabul edildi. Yurt dışında bulunan kardeş şehirlerdeki soydaşlara iftar yemeği verilmesi ve katılım konusu görüşüldü. Memur sendikası ile sözleşme yapmak için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. TEDES ile yapılacak protokol için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş.’nde Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a temsil yetkisi verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Denetim Komisyonu Raporu Meclisin bilgisine sunuldu. 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Ek gündem maddesi olarak Meclis’e sunulan ve kabul edilen Kadın Dayanışma ve Destekleme Komisyonu üyeliklerine Bilun Karaevli Ertok, Alev Türk ve Vijdan Yılmaz seçildi. Ek gündem maddesi olarak Meclis’e sunulan ve kabul edilen Sosyal Etkinlikler ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu üyeliklerine İsmail Akar, Güner Çetin ve Sıtkı Ercan seçildi. Ek gündem maddesi olarak Meclis’e sunulan ve kabul edilen Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, Kemal Ergin ve Sıtkı Ercan seçildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkan Ahmet Sarıkurt, Özcan Veysel Tunçcan, Adnan Kum ve Güner Çetin’in belediye başkan yardımcılığı görevlerine getirildiğini Meclis bilgisine sundu.

 

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI