Bugun...
Advert Advert


ÇORLU BELEDİYESİ İŞÇİLERİNDEN EYLEM
Çorlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan sözleşmede bulunan maaş artışı maddesinde anlaşma sağlanılamaması üzerine Belediye-İş Sendikası tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı.

ÇORLU BELEDİYESİ İŞÇİLERİNDEN EYLEM
+ -
Reklam

Çorlu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki sözleşmede yer alan maaş artışı maddesinde anlaşma sağlanamaması üzerine yasal sürenin dolmasıyla Çorlu Belediyesi’nin 114 sendikalı işçisi sendikanın almış olduğu grev kararı için belediye önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan işçilere açıklama yapan Belediye İş Sendikası Genel Mali Sekreteri  Bayram Özkan, yasal sürenin dolması üzerine grev kararını uygulamak için toplandıklarını belirtti. Yaptığı açıklamada Özkan, ''Bugün Çorlu Belediyesi kadrolu işçileri 88 gündür süren toplu iş sözleşmesinde yaşanan uyuşmazlık neticesinde toplandık. Tüm katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün ayrıca Antalya Alanya’da, İzmir Menderes ve Tekirdağ Çorlu’da işçi arkadaşlarımız demokratik haklarını kullanarak grev kararını belediye binasına asacağız. Sizler alın teri döküyorsunuz ve bunun karşılığını almak en doğal hakkınız. Belediye başkanı saat 23.00’da bizlerle görüştü ve masada biteceğini söyledi. Yasal süreç bizim açımızdan bugün bitmiştir. Grev işçinin en son silahı ve en son istediği şeydir. Demokratik hakkımız neyse onu sonuna kadar kullanacağız. Grev kararımız tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun. Belediye-İş Sendikası olarak sonuna kadar yanınızdayız'' ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın ardından grev kararı belediye binasına asıldı.



HABER VİDEOSU





Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI