Bugun...
Advert Advert


ÇORLU AĞIR KOKUYA TESLİM
Vatandaşlar tepkili

ÇORLU AĞIR KOKUYA TESLİM
+ -

Çorlu'da son bir haftadır sabah saatlerinde kaynağı belirsiz koku, vatandaşları tedirgin etti. Kokunun ilçeye yakın bazı ilçelerin mahallelerinde hissedildiği belirtildi.

Çorlu'da yayılan ve kısa sürede etkili olan ağır koku son bir haftadır ilçede vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Özellikle Emlak Konutları bölgesinde başlayan ve kısa sürede tüm ilçeyi saran koku ağır olması yaz ayları nedeniyle açık camlardan evlere girmesiyle uyuyan vatandaşları uykusundan uyandıracak kadar ağır oluyor.Gece boyu yoğun kokudan dolayı bir çok kişi uyuyamadı.

MAHALLE SAKİNLERİ BULUNMASINI İSTİYORUZ

 Ağır kokudan ilk etkilenen Emlak Konutları bölgesinin yer aldığı Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlar duruma bir hayli tepkili. Mahalle sakinleri son haftadır ağır olan kokunu nedeniyle cam kapı açamadıklarını ve bunun içinde büyük sıkıntı yaşadıkları ifade ettiler. Mahalle sakinleri,"Son bir haftadır yaz ayı olması nedeniyle sıcak olan geceleri camlarımızı açıp yatıyorduk. Ancak son zamanlar sabaha karşı özelikle açık camlardan içeriye giren o ağır koku nedeniyle uykumuzdan uyanıyoruz. Hemen kalkarak doğal gaz kaçağı var zannedip hemen doğal sistemini kontrol ediyoruz. Nerden geliyor nasıl geliyor bilmiyoruz. Bu kokunun nerden geldiğini bilmek istiyoruz. Bunun içinde yetkililerden bunu bulmasını istiyoruz. Zaten sanayi bölgesine yakın bir bölgedeyiz. Hastalıkların arttığı zaten ortada çözüm istiyoruz" diye konuştular.

DAVA AÇACIĞIM

Ağır kokuyu hisseden  Tekirdağ Barosu Avukatlarından Kaan Aytuğ ise kokunun Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesi’nde bulunan bir fabrikadan geldiğini iddia etti. Aytuğ, "Kokunun kaynağının Velimeşe civarındaki bir fabrika olduğu açık. Adamlar 3 kuruş tasarruf için geceleri filtrelerini kapatıp çalışıyor ve ne olduğu belirsiz bu şeyi başta Emlak Konut bölgesi olmak üzere tüm Çorlu’ya solutuyorlar. Nedense yetkililer hiç bir işlem yapmıyor. İşlem ve cezai uygulama görmeyen o şahıs ise 2 gecede bir halkı zehirlemeye belki de kanser etmeye devam ediyor. Bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na işlem yapmayan yetkililer ve olayın failleri için suç duyurusunda bulunacağım. Yeter artık demek gerekiyor" dedi.

MARMARA EREĞLİSİ ETKİLENDİ

Marmara Ereğlisi ilçesine bağlı Yeniçiftlik Mahallesi’nde de aynı kokuyu hisseden vatandaşlar Ali  Takan, "Koku Yeniçiftlik Mahallesi’nde bile hissediliyor. Birileri birilerini kayırmaya devam ediyor.Tekirdağ Çevre Müdürlüğü, Çorlu, Ergene, Çerkezköy çevre müdürleri, Büyükşehir ve belediyelerdeki çevre birimleri hep kulaklarının üstüne yatmaya devam etsinler.İçlerinde birtane liyakatlı, duyarlı yetkili olmaz" diye konuştu.

GÖZLER ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİKTE

Ağır koku ile ilgili olarak şimdi Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü ekiplerinin ne gibi bir çalışma  yapacağı merak konusu. 300  bin Çorlu ilçesi halkının bu sonucu açık ve net olarak beklediği ortada.

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI