Bugun...
Advert Advert


CHP’Lİ YÜCEER’DEN ÇERKEZKÖY MÜFTÜVEKİLİNE TEPKİ
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, dün 15 Temmuz şehitleri için Çerkezköy’de düzenlenen kuran programı esnasında edilen duada ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının adını anmamasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

CHP’Lİ YÜCEER’DEN ÇERKEZKÖY MÜFTÜVEKİLİNE TEPKİ
+ -

Candan Yüceer, yaptığı basın açıklamasında 15 Temmuz şehitlerimiz için Çerkezköy’de düzenlenen Kur’an programı esnasında Çerkezköy Müftüvekilinin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmamasını eleştirdi. Açıklamasında ülkemizin ortak değerlerine vurgu yapan Yüceer, “Bizler herhangi bir siyasi parti ve ideoloji gözetmeden şehitlerimizi anmak için yurdun dört bir yanında bir araya geldik. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımızı, birliğimizi korumak için canlarını ortaya koydular” dedi. 

Açıklamasında milli birlik vurgusu da yapan Yüceer, “Vatan için can veren, milli birliğimiz için canlarını ortaya koyan herkes bizim şehidimizdir, gazimizdir, bizim değerimizdir” dedi. Atatürk’ün ortak bir değer olduğunu hatırlatan Yüceer, “ 15 Temmuz bir milli birlik mücadelesiydi. Bu milli birlik mücadelesini anarken Atatürk’ü, yüz yıldır birliğimiz için can verenleri, canlarını ortaya koyanları görmezden gelerek adlarını anmamak büyük bir hadsizliktir” dedi.

CHP’li Yüceer açıklamasına “Müftü gibi kamu görevlileri görevlerini icra ederken tüm topluma karşı görevli olduklarını unutmamalı, bir partinin ideolojisine ve söylemlerine göre hareket etmemelidir”  şeklinde son verdi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI