Bugun...
Advert Advert


BÜYÜDÜKLERİ MAHALLEYE SAHİP ÇIKTILAR
Vefa örneği.

BÜYÜDÜKLERİ MAHALLEYE SAHİP ÇIKTILAR
+ -

Saray’da büyüdükleri Kadıköy Mahallesi'nden ayrılan aralarında iş adamlarının da bulunduğu 30 kişi, mahallelerinin camisini onarıp mezarlıklarının bakımını yaptı.

Saray'ın 150 hane 250 nüfuslu Kadıköy Mahallesi'nde büyüyen ve işleri gereği gittikleri çeşitli illerde çalışan aralarında iş adamlarının da bulunduğu yaklaşık 30 kişi, mahalleleri için bir araya geldi. Aralarında para toplayan yardımseverler, cami ve mezarlığı bakıma aldılar. Kendileri çalışıp caminin onarımını yapan grup, mezarlıkların duvarlarından kapısına kadar tamir etti.

Mahallelerinin camisini onarıp mezarlıklarının bakımını yapanlar arasında bulunan İsmail Burhan, "Hafta sonları mahalleye geliyordum. Mezarlığa gidiyordum duvarlar kırık dökük. Caminin yanından geçiyordum şadırvanın camları kırık, duvarları dökük. Sonra aklıma bir fikir geldi. Tadilat yapabilir miyiz diye düşündüm. Sonra buralara ne gibi malzemeler gider onları hesapladım. Sonra bunu mahallemizdeki vatandaşlarımıza duyurdum ve kısa sürede mahallemizin her hanesinden destek geldi. Daha sonra kimler bu işte çalışır diye sordum herkesten gönüllü olarak gelince hep birlikte önce mezarlık duvarlarını tamir ettik. Kapısını taktırıp bir de oraya bayrak direği dikip, Türk bayrağımızı göndere çektik. Daha sonra ise caminin tadilatı bitirdik" dedi

Burhan, bu işlerin yapılmasın da mahalle muhtarı Recep Tunç'un da büyük desteği olduğunu belirtti.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI