Bugun...
Advert Advert


BİNLERCE BALIK TELEF OLDU
Balıkların ölümlerinin olduğu bölgede inceleme başladı. Balık ve sudan numune alındı.

BİNLERCE BALIK TELEF OLDU
+ -
Advert

Muratlı ilçesinde bulunan Kırkkepenekli Göleti'nden henüz belirlenemeyen nedenle çok sayıda balık ölümleri yaşandı. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ölü balık ve sudan numuneler alarak inceleme başlattı.

Muratlı ilçesine bağlı Kırkkepenekli Mahallesi'nde bulunan mahalle ile aynı adı taşıyan gölette çok sayıda balık ölümleri yaşandı. Göletin kıyısına vurmuş balık ölülerini görenlerin  haber vermesi üzerine Kırkkepenek Mahallesi muhtarı Murat Olçar durumu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bildirdi. İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, gölette inceleme yaparak, ölü ve balıklar ve sudan numuneler alarak incelenmeye gönderdi.

Muhtar Murat Olçar, yaşanan olayın katliam olduğunu belirterek, sorumların bulunması istedi. Kolçar, "Gelen bir ihbar telefonu ile buraya geldim. Baraja baktığımda balık ölümleri var. Gerekli mercilere bildirim yaptım. Bu bir katliam. Bunun sorumlularının bulunması lazım. Gölette aynalı sazan, testere, turna, kızılkanat balıkları bulunmaktadır. Hayvan sulama göletimiz burası. Köyümüzün hayvanları buradan sulanıyor aynı zamanda mesire alanımız. Buraya gelen aileler hem balık tutuyor hem de piknik yapıyorlar. Ama gördüğünüz gibi her tarafta ölü balıklar var. Bunun sorumluları bulunsun" diye konuştu.

Kırkkepenekli Mera Yönetim Başkanı Yalçın Keleş, balıkların ölümün ürkütücü olduğunu belirterek, "Bu manzarayı gördük şok olduk. 70'li yıllarda yapılmış bizim hayvan sulama göletimiz. Ayrıca dışarıdan buraya piknik yapmaya geliyorlar, mesire alanımız var. Biz bu görüntüden çok hoşnut değiliz. Burada hayvanlarımızı su içiyor. Artık içer mi içmez mi onu da bilemiyoruz. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yetkililer numune alıp gerekli işlemleri yapacaklardır" dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI