Bugun...
Advert Advert


BAŞKAN YÜKSEL ‘’1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN’’
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN YÜKSEL ‘’1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN’’
+ -

Başkan Yüksel açıklamasında emekçinin her zaman yanında olduğunu belirterek, “İşçi, emekçi ve birlik içinde hakkını arayan bütün çalışanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi gününü kutlar, kendilerine nice haklı yarınlar diler, her zaman yanlarında olduğumu belirtmek isterim” dedi.

Başkan Yüksel, “Bugün emek ve dayanışma günü, bugün hak, hukuk, adalet günü, bugün ekmeğini alın teri ile kazanan işçinin günü. Emeğin birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı bugün bütün yurtta coşkuyla kutlayacağız. Birçok ülkede, işçi hareketinin sosyal ve ekonomik kazanımları olarak kutlanan 1 Mayıs, resmi tatil ilan edilerek işçi kardeşlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. Geçim sıkıntısıyla boğuşan emekçilerimizin yaşamını idame ettirebilmesi ve sosyal barışımızın sağlanması için bu konuda derhal ciddi adımlar atılmalı ve asgari ücretli insanlarımızın yaşamlarını sürdürebilecekleri gerçek bir değere kavuşturulmalıdır. Yaşamakta olduğumuz güzel Ergenemizde, temizlik hizmetinden, yol yapımına, oyun alanları, parklarda, alt yapı hizmetlerinde işçilerimizin emekleri büyüktür. Toplumun her kesiminde üreten ve hizmet sunan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmek, haklarını savunmak amacı ile kutladıkları 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyor, emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını diliyorum, bu büyük dünyayı inşa eden tüm emekçilerin ve işçilerin, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI