Bugun...
Advert Advert


BAŞKAN SARIKURT ‘’YÜREKLERDEKİ BU ACI HİÇ DİNMEYECEK’’
Bir yıl önce Çorlu'da yaşanan tren kazasında yaşanan acıları daha dün gibi yüreğinde hissettiklerini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Yüreklerdeki bu acı hiç dinmeyecek" dedi.

BAŞKAN SARIKURT ‘’YÜREKLERDEKİ BU ACI HİÇ DİNMEYECEK’’
+ -

8 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü - Halkalı seferini yapan treninin Çorlu Sarılar Mahallesi sınırlarında raylardan çıkarak devrilmesinin sonucunda 25 vatandaş yaşamını yitirmiş, 317 vatandaş ise yaralanmıştı.

Başkan Sarıkurt "Yüreğimizdeki Yangın Hiç Sönmeyecek"

Cumhuriyet tarihinin en büyük tren kazalarından biri olan Çorlu Tren Kazasının üzerinden 1 yıl geçtiğini belirten ve 8 Temmuz 2018 tarihinde yaşanan kazada yaşamını yitiren 25 vatandaşın acısının hiç dinmeyeceğini, yüreklerdeki yangının hiç sönmeyeceğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "8 Temmuz tarihinde yaşanan tren kazası neticesinde yaşadığımız acı asla dinmeyecek. Yüreklerimizde yanan ateş hiç soğumayacak. O gün yaşanan elim kaza sonrası kazadan yara almadan kurtulan vatandaşlarımız başta olmak üzere olay mahalline hızla ulaşan çevre mahallerdeki vatandaşlarımızın yoğun çabaları takdire şayandı.

"Acıların Tekrarlanmaması İçin Sorumlular Cezalandırılmalı"

Bu kazanın nedenleri ise bugün gelinen noktada daha net bir şekilde ortaya konmuş ve kazaya dair her şey mahkeme salonlarına taşınmıştı. Yaklaşık bir yıldır tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınları başta olmak üzere birçok vatandaşımız haklı hukuk mücadelesi başlatarak adalet peşindeler. Maalesef bugün gelinen noktada ne adalete ne de bu yolda bir sonuca ulaşılabilmiş değil. Bu kazaların tekrar yaşanmaması için sorumluların muhakkak cezalandırılması gerektiği asla unutulmasın. Cumhuriyet tarihinde her türlü olumsuzluğa rağmen demir ağlarla örülen vatan topraklarında bugün görevlerini layıkıyla yerine getirmeyenlerin baş sorumlusu olduğu Çorlu Tren Kazası hepimize bir kez daha göstermiştir ki; demiryolları politikamızı muhakkak gözden geçirmeli, her konuda olduğu gibi bu konuda da liyakat muhakkak esas alınmalıdır.

"8 Temmuz Tarihini Anıtla Ölümsüzleştireceğiz"

Bu yüzden bizim devlet büyüklerimizden tek isteğimiz bu kazanın sorumlularının bulunması, bir daha böyle kazalar yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınmasıdır. Bizler bu yaşananların, ihmaller zincirinin unutulmaması, zihinlerde kalması için üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda yapımını tamamladığımız ve önümüzdeki ay açılışını yapmayı planladığımız anıt ile 8 Temmuz 2018 tarihinde yaşanan elim tren kazasını, yaşamını yitiren 25 canımızı, yaralanan 317 vatandaşımızı ve o gün canını dişine takarak kazazedelere yardımcı olmaya gayret eden tüm vatandaşlarımızı ölümsüzleştirmeyi hedefliyoruz.

"Bu Acı Hiç Dinmeyecek"

25 can. Çaresizliğin, sonsuz ve tarifi imkansız ne yere ne de göğe sığmayan acının sayısı ve dahası. Kiminin bedeni, kiminin ruhu, kiminin yüreği yaralı! Yitip gidenlerin ardından yakılan ağıtları,  8 Temmuz 2018'i unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu acı hiç dinmeyecek. 8 Temmuz 2018 Pazar günü yaşanan elim tren kazasında yaşamını yitiren değerli vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ediliyor, yüreklerindeki acıyı paylaştığım değerli ailelerine baş sağılığı ve sabırlar, kazada yaralanan ve tedavileri devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI