Bugun...
Advert Advert


BAŞKAN ALKAYA ‘’15 TEMMUZ MİLLETİN BİRLİKTELİĞİ İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR’’
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya 15 Temmuz dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Darbede şehit düşenlere rahmet dileyen Alkaya, “Bu kalkışma ya cesaret eden hain FETÖ terör örgütünün bir çok kuruma sızmış kadroları büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, gerekli yargılama ve bertaraf edilme işlemleri yapılmış olmasına rağmen siyaset yapılanması ve unsurları halen açığa çıkartılamamıştır” dedi.

BAŞKAN ALKAYA ‘’15 TEMMUZ MİLLETİN BİRLİKTELİĞİ İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR’’
+ -

‘15 TEMMUZ MİLLETİN BİRLİKTELİĞİ İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR’

Hain darbe girişiminin yıldönümünde bir açıklama yapan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya 15 Temmuz dolayısıyla yayınladığı mesajda, “ 15 Temmuz 2016 tarihinde, devlet kurumları içinde aldıkları tavizler neticesinde yapılanma fırsatı bulan ve özellikle TSK ve polis teşkilatı içinde kumpas ve sözde davalar neticesinde komuta ve idare makamlarına kadar sinsice sızan FETÖ terör örgütü, Devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuş ve bu kalkışma, milletimizin topyekûn birlikteliği, dayanışması kararlılığı ve cesaretiyle bertaraf edilmiştir.” Dedi.

‘UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ’

Şehitleri rahmetle anan Alkaya, ““15 Temmuz 2016 tarihindeki hain kalkışma; Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti ve demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir unutmadık, asla unutmayacağız. Temmuz 2016’daki hain kalkışmaya karşı vücutlarını siper eden şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz Allah’tan rahmet, gazı ve yaralılarımıza sağlık ve şifalar diliyor, buradan minnet ve saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

SİYASET İÇİNDEKİ UNSURLARI AÇIĞA ÇIKARTILAMAMIŞTIR

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılamadığını kaydeden Alkaya, “Bu kalkışma ya cesaret eden hain FETÖ terör örgütünün bir çok kuruma sızmış kadroları büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, gerekli yargılama ve bertaraf edilme işlemleri yapılmış olmasına rağmen siyaset yapılanması ve unsurları halen açığa çıkartılamamıştır. Bu hain örgütün siyasal yapılanmasının ivedilikle üzerine gidilmesi ve bir an önce deşifre edilmesi gerekmektedir. İYİ Parti meclis grubu ve partimiz bu konuda önergeler ve açıklamalarla elinden geldiğince bu problemi halkımıza anlatmaya devam edecektir. FETÖ terör örgütünün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip hak ettikleri yargılanmalar ile bertaraf edilmesi demokrasimiz ve devletimizin bekası için elzemdir” sözlerini belirtti.

BÖLÜCÜ ÖRGÜTLERE KARŞI ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

İYİ Parti olarak terör örgütlerine karşı tavırlarının açık ve net olduğunu söyleyen Alkaya, “Biz İYİ parti olarak devletimize, milletimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize kast eden FETÖ terör örgütü, PKK ve diğer bölücü örgütlere karşı asla geçit vermeyeceğimizi ve bu örgütlerin çökertilmesinin Türk milletine karşı asli sorumluluklarımızdan birisi olduğunu, bu konuda üstümüze düşen görevin bilincinde olduğumuzu ve bu sorumluluğumuzun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğimizi Türk kamuoyuna bildiririz” diye sözlerini tamamladı.

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI